SuperBiz wiadomości Zatrzymali fałszywego konwojenta, który ukradł 8 mln zł!

Zatrzymali fałszywego konwojenta, który ukradł 8 mln zł!

15.02.2016, godz. 11:35
Podejrzany o kradziez konwojent
Nagranie z monitornigu foto: Policja

Od zuchwałej kradzieży pod Poznaniem, o której było głośno w całej Polsce, minęło już siedem miesięcy. Dopiero teraz udało się zatrzymać fałszywego konwojenta, który się jej dopuścił. Jego łupem padło aż 8 mln zł!

Przypomnijmy: mężczyzna zatrudnił się w jednej z firm ochroniarskich, podając fałszywe dane. Pracował kilka miesięcy, nie zwracając na siebie uwagi i zdobywając zaufanie kolegów. Tak wyglądało to aż do lipca ub.r., kiedy w zuchwały sposób ukradł aż 8 mln zł, które miały trafić do bankomatów w okolicach Poznania.

ZOBACZ: Tak wyglądała zuchwała kradzież 8 mln zł!

Policja szukała złodzieja przez siedem miesięcy. Mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży udało się zatrzymać w ubiegłą sobotę, 13 lutego, w Łodzi. Podejrzany spędzał czas z rodziną, nie był zaskoczony zatrzymaniem i nie stawiał się policjantom. Dotychczas, prócz niego, w całej sprawie zatrzymano jeszcze cztery osoby – wśród nich są policjanci, były i obecny.

Zatrzymany mężczyzna ma 46 lat, z zawodu jest… krawcem. Usłyszał już zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenia mienia znacznej wartości. W jego domu nie znaleziono jednak pieniędzy.

Źródło: tvp.info, gazeta.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: