SuperBiz wiadomości Zdrowa Coca-Cola wchodzi na rynek. Ma zawierać błonnik

Zdrowa Coca-Cola wchodzi na rynek. Ma zawierać błonnik

08.02.2017, godz. 11:23
Biała Coca-Cola
foto: Print screen secure.cocacola.jp

Popularny napój gazowany Coca-Cola będzie miał ograniczoną liczbę cukru i kalorii. Prezes koncernu zapowiedział zmiany w produkcie w najbliższych miesiącach. Nowością ma być Coca-Coli Plus z białą etykietą, która ma zawierać błonnik.

Coca-Cola Light zniknęła z Polski pod koniec ubiegłego roku, ale wkrótce może zawitać całkowicie nowy produkt koncernu. Prezes Coca-Coli zapowiedział wprowadzenie na rynek Coca-Coli Plus. Ma to być odpowiedź na światowy trend zdrowej żywności i aktywnego trybu życia.

Sprawdź również: Francuski odpowiednik McDonald's otworzy restauracje w Polsce

Aby wpasować się w ten schemat, producent gazowanych napojów wypuszcza na rynek nową wersji Coli w białej etykiecie. Jej spożywanie - zdaniem ekspertów, może mieć wręcz działanie prozdrowotne. Zawarty w Coca-Coli Plus błonnik ma wpłynąć na redukcję absorpcji tłuszczy spożywanych podczas posiłków. Ponadto, nowa wersja napoju jest także pozbawiona cukru, zawiera natomiast dekstrynę.

W pierwszej kolejności Coca-Cola Plus trafi do Japonii, gdzie pojawi się 27 marca. Co ciekawe, koncern już testował podobny produkt i również w kraju kwitnącej wiśni. Jednak przed kilkoma laty eksperyment nie powiódł się, gdyż napój okazał się słodszy od tego w tradycyjnym wydaniu.

Ma to być początek rewolucji zdrowotnej Coca-Coli. Jej nowy prezes James Quincey zapowiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy firma będzie się chciała skoncentrować na wprowadzeniu zmian w swoich flagowych produktach m.in. poprzez redukcję ilości cukru oraz kalorii.

Zobacz koniecznie: Uber EATS już działa w Polsce! Sprawdź, gdzie zamówisz jedzenie z Uberem

 

 

Źródło: wprost.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: