SuperBiz wiadomości Zerwanie umowy na polisolokaty bez straty pieniędzy? Rząd na ratunek oszukanym

Zerwanie umowy na polisolokaty bez straty pieniędzy? Rząd na ratunek oszukanym

19.06.2015, godz. 12:50
Banknoty, pieniądze
foto: Super Express

Pojawiła się szansa dla osób oszukanych na polisolokaty, które okazują się ryzykownymi inwestycjami – najczęściej pracownicy banku kuszą nimi osoby starsze. Po stracie części pieniędzy nie mogli oni zerwać umowy bez straty reszty wyłożonych środków. Teraz Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w prawie korzystne dla pokrzywdzonych, ale wyłącznie dla osób, które podpiszą umowę po zmianie przepisów.

Platforma Obywatelska obiecała pomoc poszkodowanym przez banki, które sprzedając niebezpieczne produkty ubezpieczeniowe, nie informowały o możliwości utraty pieniędzy i wysokich opłatach przy chęci wycofania się z niej. W ten sposób wielu Polaków traciło oszczędności życia i nawet wyroki sądów wskazywały, że polisolokaty są nieuczciwe.

Sprawdź również: Polska utrzymuje pół miliona urzędników. Połowa z nich kosztuje rocznie aż 11 mld zł!

Dopiero teraz za sprawę zabierają się politycy. - Wszyscy posiadacze oszukańczych polis inwestycyjnych będą mogli zerwać umowę, nie tracąc swoich oszczędności - powiedział "Wyborczej" przedstawiciel resortu finansów. Urzędnik ministerstwa zapewnia, że posłowie Platformy Obywatelskiej zgłoszą poprawkę do projektu ustawy.

Ocknięcie się partii rządzącej nie oznacza jednak, że poszkodowani odzyskają swoje pieniądze. Nowelizacja prawa zakłada, że opłata za zerwanie umowy spadnie ze 100 do 4 proc. wpłaconych pieniędzy, ale będzie dotyczyła tych, którzy dopiero podpiszą umowę na polisolokatę po zmianie przepisów.


Źródło: wyborcza.biz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: