SuperBiz wiadomości Zielone Parki Przedsiębiorczości - jakie dają korzyści

Zielone Parki Przedsiębiorczości - jakie dają korzyści

28.05.2016, godz. 15:00
Zielone Parki Przedsiębiorczości
Zielone Parki Przedsiębiorczości foto: SHUTTERSTOCK

Zielony Park Przedsiębiorczości może powstać w niemal każdej gminie dbającej o ochronę środowiska. Korzyści z tego będą mieli lokalni mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy.

Zielony Park Przedsiębiorczości działa podobnie do popularnych już lokalnych specjalnych stref ekonomicznych. Są jednak pewne różnice.

Zobacz: Szokująco niska emerytura mieszkańca Wałbrzycha. Jest najniższa w kraju!

Zielony Park Przedsiębiorczości to specjalnie wydzielony teren inwestycyjny wyposażony już w przyłącze wody, gazu, kanalizację, prąd. Często jest już wyposażony w budynki biurowe, a nawet hale. Inwestor kupuje lub dzierżawi działkę w takiej strefie i prowadzi swój interes.

Jednak w przypadku Zielonego Parku Przedsiębiorczości przedsiębiorca powinien choć w niewielkim stopniu wykazywać się proekologicznym nastawieniem i praktyką, np. stosować maszyny czy takie metody produkcji, które nie są szkodliwe dla środowiska). W ekoparkach obowiązują też inne zasady dotyczące ekologii. Taka strefa już na etapie projektu powinna mieć zaplanowane i odpowiednio zagospodarowane tereny zielone (skwery, rabaty, nasadzenia, ekrany wyciszające hałas.

Zobacz: Praca za granicą. Ile zarobisz w Wielkiej Brytanii

Jednak największą ofertą dla firm działających w takim parku są:  zwolnienia w podatku dochodowego, ulgi lub w ogóle możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości, dość niskie ceny gruntów, wsparcie przy naborze pracowników, możliwości organizacji szkoleń, a nawet oferta dowozu pracowników.

Zielone Parki Przedsiębiorczości wyróżniają się też dobrą lokalizacją (nie zawsze na obrzeżach miast) i dobrą siatką dróg umożliwiających dojazd do firm w nich działających.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: