SuperBiz wiadomości Zła wiadomość dla kierowców. Drożeją paliwa na stacjach

Zła wiadomość dla kierowców. Drożeją paliwa na stacjach

10.03.2016, godz. 12:39
stacja paliw, paliwo, tankowanie,
foto: zdjęcia własne

Wszystkie paliwa na stacjach w Polsce oprócz LPG odnotowały duży wzrost średnich cen detalicznych - czytamy w e-petrol.pl. Tak duże podwyżki średnich cen paliw kierowcy zapewne odczują. Popularna benzyna 95, która do niedawna notowała ustawiczne spadki przeciętnej ceny w tym tygodniu zdrożała o 8 groszy na litrze. Obecnie za litr tego paliwa trzeba zapłacić przeciętnie 3,98 zł/l.

Zdrożała również druga z benzyn, mniej popularna 98-oktanowa. W tym tygodniu kierowcy muszą za nią zapłacić średnio 4,32 zł/l. W porównaniu z ceną z ubiegłego tygodnia, która wynosiła 4,24 zł/l mamy do czynienia z 9-groszową podwyżką ceny. Najwięcej w tym tygodniu podrożał olej napędowy. Przed tygodniem litr diesla kosztował średnio 3,68 zł. Obecnie jego cena uplasowała się na poziomie o 12 groszy wyższym, czyli  3,80 zł/l.

Przeczytaj też: Już jutro dyżur ws. 500 zł na dziecko. Zadzwoń i zapytaj eksperta z rządu

Jedynym paliwem, które nie zdrożało, a wręcz odnotowało obniżkę przeciętnej ceny jest LPG. Cena autogazu obecnie znajduje się na poziomie 1,65 zł/l. W porównaniu z ubiegłym tygodniem daje to 3-groszowy spadek średniej ceny.

Zobacz także: Zanim klikniesz "lubię to", dobrze się zastanów

Najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 oraz oleju napędowego jest w tym tygodniu województwo lubelskie. Przeciętne ceny tych paliw wynoszą tam kolejno 3,88 zł/l i 3,69 zł/l. Najniższa średnia cena benzyny 98 odnotowana została w Małopolsce i wynosi 4,23 zł/l. Kierowcy posiadający auta z instalacją gazową zapłacą najmniej w województwie świętokrzyskim. Przeciętna cena LPG znajduje się tam na poziomie 1,58 zł/l. 

źródło: e-petrol.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: