SuperBiz wiadomości Złote Laury "Super Biznesu” przyznane po raz trzeci! [ZDJĘCIA]

Złote Laury "Super Biznesu” przyznane po raz trzeci! [ZDJĘCIA]

28.10.2016, godz. 06:00
Złote Laury Super Biznesu 2016
foto: Andrzej Lange/Super Express

Złoty Laur "Super Biznesu" to nagroda, którą 27 października po raz trzeci przyznaliśmy osobom i instytucjom mającym znaczący wpływ na polską gospodarkę i życie społeczne.

Gala rozdania Złotych Laurów zgromadziła zaszczytne grono gości. W Pałacu Prymasowskim w Warszawie, gdzie zorganizowaliśmy uroczystość, zjawili się przedstawiciele świata polityki i biznesu. Wśród gości byli wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, wiceministrowie energii oraz nauki i szkolnictwa wyższego – Grzegorz Tobiszowski i dr Piotr Dardziński – a także również rolnictwa i rozwoju wsi oraz sportu i turystyki – Ryszard Zarudzki i Jarosław Stawiarski. Premier Beatę Szydło reprezentował Rafał Bochenek, rzecznik prasowy rządu, a Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów, Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

Sprawdź koniecznie: Relacja z gali wręczenia Złotych Laurów "Super Biznesu" [LISTA NAGRODZONYCH, ZDJĘCIA]

KLIKNIJ W GRAFIKĘ, ABY JĄ POWIĘKSZYĆ

13 laureatów
Nagrodę przyznaliśmy w 13 kategoriach. W kategorii specjalnej osobowość roku statuetkę otrzymał premier Morawiecki. Ambasadorem Polski na świecie została spółka Ursus, której maszyny rolnicze podbijają Afrykę. Za innowacyjność doceniliśmy firmę WB Electronics, a za sponsoring sportowy PGNiG. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, otrzymał statuetkę w kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu - za organizację konkursu Piórko 2016. Za ochronę środowiska doceniliśmy spółkę McDonald's Polska, która dba o redukcję emisji CO2.

Zobacz również: Morawiecki: Trzeba uczyć patriotyzmu gospodarczego i stawiać na polskie firmy [ROZMOWA]

W kategorii nauka i biznes nagrodę otrzymała firma farmaceutyczna Servier Polska, PARP w kategorii wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, a Polska Grupa Zbrojeniowa w kategorii transformacja. Za inicjatywy społeczne nagrodziliśmy polski oddział Amazona, a PKO BP dostał statuetkę w kategorii finanse i bankowość. W kategorii sektor rolno-spożywczy nagrodziliśmy SGB-Bank, a firmą 25-lecia została Grupa Maspex, zrzeszająca takie marki jak Tymbark, Łowicz czy Lubella.

Dzieciaki o biznesie
Uroczystość poprowadziła Anna Popek związana z galą Złotych Laurów od ich pierwszej edycji. Gości zachwycił występ Patrycji Piekutowskiej, wybitnej skrzypaczki znanej melomanom z całego świata. Nie zabrakło również humorystycznego akcentu – krótkiego filmu, w którym dzieci odpowiadały na pytania związane z biznesem. Po wspólnym zdjęciu ze statuetkami laureaci Złotych Laurów wzięli udział w bankiecie, podczas którego przy lampce wina mogli wymienić się wrażeniami z wieczoru.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: