SuperBiz wiadomości Zmiana czasu utrudni życie klientom banków

Zmiana czasu utrudni życie klientom banków

26.03.2016, godz. 15:15
KIEDY ZMIANA CZASU na letni: 5 faktów o zmianie czasu, o których nie miałeś pojęcia!
KIEDY ZMIANA CZASU na letni: 5 faktów o zmianie czasu, o których nie miałeś pojęcia! foto: EAST NEWS

27 marca z godziny 2.00 na 3.00 w nocy przestawimy zegarki na czas letni. W całej Unii Europejskiej rozpoczyna się on w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października. Takie przesunięcie skomplikuje życie klientom niektórych banków.

Teoretycznie zmiana czasu powinna wyjść nam na korzyść. Przestawiamy wskazówki zegara po to, by efektywniej wykorzystywać światło dzienne i oszczędzać energię. Są jednak branże dla których taka zmiana jest nie lada utrapieniem. Należy do nich bankowość internetowa. Przesunięcie czasu wymusza na niej prace modernizacyjne. Efekt takich działań bezpośrednio dotyka klientów. W te święta z utrudnieniami w dostępie do swoich kont będą musieli pogodzić się klienci Banku Zachodniego WBK, Banku Pekao, ING Banku Śląskiego, Toyota Banku i Volkswagen Banku.
W większości przypadków prace modernizacyjne wykonywane będą nocą. Ograniczeniu jednak podlegać będą nie tylko transakcje internetowe, ale też wypłaty z bankomatów, kontakt z infolinią, a nawet płatności kartowe.

W Banku Zachodnim WBK przerwę zaplanowano w nocy z 26 mna 27 marca, od godziny 0:30 do 3:00 zablokowane będzie przyjmowanie wszystkich transakcji w BZWBK24 oraz w systemie Przelew24.

W Banku Pekao w niedzielę 27.03 od 1.30 (czasu zimowego) do 3.30 (czasu letniego) nie będzie można zalogować się do Pekao24 i usług maklerskich.

W ING Banku Śląskim w niedzielę wielkanocną Bank wyłączy dostęp do systemu transakcyjnego od 1:00 (czasu zimowego) – 4:00 (czasu letniego). Wyłączone zostaną też bankomaty i wpłatomaty. Nie można będzie wykonać przelewów, mogą też wystąpić problemy z akceptacją kart płatniczych.

W Toyota Bank w święta nie będzie można dodzwonić się na infolinie. Obsługa Klienta zostanie ponownie aktywna dopiero we wtorek 29 marca.

W Volkswagen Banku 26 marca nie będzie działać połączenie z konsultantem. Bez problemu natomiast można będzie dodzwonić się na infolinię automatyczną.

Źródło: bankier.pl, tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: