SuperBiz wiadomości Zmiany w Alior Banku. Wybrano nowy zarząd

Zmiany w Alior Banku. Wybrano nowy zarząd

12.06.2017, godz. 12:27
ALIOR.
foto: materiał prasowy

W nocy z piątku na sobotę wybrano nowy zarząd Alior Banku. W jego skład weszli: Michał Chyczewski, Katarzyna Sułkowska i Filip Gorczyca. P.o. prezesa został Chyczewski. Tym samym Wojciech Sobieraj przestał być formalnie prezesem banku, którego był twórcą.

1. czerwca, pojawiła się w mediach zaskakująca informacja o nieubieganiu się o ponowny wybór na fotel prezesa Alior Banku, przez założyciela i dotychczasowego szefa, Wojciecha Sobieraja. Przez wielu uznawany jest on za symbol sukcesu w sektorze bankowym (szczególnie po kryzysie w 2008 roku). W związku z jego rezygnacją, w nocy z piątku na sobotę powołano nowy zarząd banku, w skład którego weszli: Katarzyna Sułkowska, Michał Chyczewski i Filip Gorczyca.

Zarząd powołany na 3-letnią kadencję będzie działał w składzie p.o. prezesa Michał Chyczewski, Katarzyna Sułkowska  (zasiada w Aliorze od 2011 roku) i Filip Gorczyca (do tej pory pracował m.in. w Grupie Medicover i PwC).

Zobacz także: Unia Europejska otwiera drzwi dla Ukraińców. Co się zmieni na rynku pracy?


Interesującym wyborem wydaje się być p.o. szefa banku, Michał Chyczewski, który m.in. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2007-2009, w rządzie Donalda Tuska. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów MBA na Uniwersytecie w St. Gallen. Był także ekonomistą Banku BPH S.A. Od lipca 2015 roku przez rok pełnił funkcję Stałego Przedstawicielq Rzeczypospolitej Polskiej przy Światowej Organizacji Handlu w Genewie. Był także wiceprezesem spółki Private Equity Managers S.A. oraz partnerem inwestycyjnym w firmie MCI Management S.A. Przez 7 miesięcy pełnił także funkcję wiceprezesa ukraińskiego Kredobanku (grupy kapitałowa PKO Banku Polskiego S.A.), potem był dyrektorem zarządzającym Banku Gospodarstwa Krajowego. Od lipca zeszłego roku pracował w EY jako dyrektor wykonawczy. 

Sprawdź również: Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta zarobi kilka tysięcy mniej [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]


Rada nadzorcza wybrała zarząd jednomyślnie. Formalnie zacznie on działać od 29 czerwca. Na ten dzień planowane jest także walne zgromadzenie banku.

 

Źródło: /money.pl /PAP

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: