SuperBiz wiadomości Zmiany w zarządzie PKP S.A. Kim jest nowy prezes

Zmiany w zarządzie PKP S.A. Kim jest nowy prezes

04.03.2017, godz. 11:15
Krzysztof Mamiński nowy prezes PKP S.A.
Krzysztof Mamiński nowy prezes PKP S.A. foto: materiały prasowe

Walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP S.A. oraz trzech członków zarządu. W związku z zaistniałą sytuacją walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa PKP S.A. Krzysztofa Mamińskiego.

 

 

W związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP S.A. w sprawie karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości, nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP S.A. oraz trzech członków zarządu. Jednocześnie nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa PKP S.A. Krzysztofa Mamińskiego.

Zobacz: Praca marzeń. Włosi szukają szefa Koloseum

Kim jest nowy prezes PKP S.A., Krzysztof Mamiński? Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Prace na kolei rozpoczął w 37 lat temu. Od 1990 r. był członkiem Komisji Krajowej „Solidarności”, pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” i przewodniczącego Sekretariatu Transportowców związku. W latach 1998-2002 zasiadał w zarządzie Polskich Kolei Państwowych, odpowiadając za restrukturyzację i sprawy pracownicze. W latach 2012-2013 był Pełnomocnikiem Zarządu PKP SA ds. Dialogu Społecznego w Grupie PKP. A od 13 kwietnia 2016 r. był szefem Przewozów Regionalnych.


Źródło: tvp.info.pl, mib.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: