SuperBiz wiadomości Tu powstaną pierwsze „mieszkania plus” w Warszawie

Tu powstaną pierwsze „mieszkania plus” w Warszawie

13.07.2017, godz. 12:52
budowa
foto: Pixabay.com

Spółka BGK Nieruchomości podpisała w czwartek warunkową umowę inwestycyjną na budowę 1,1 tys. lokali w stolicy w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Budynki zostaną postawione na gruntach Poczty Polskiej. Zobacz, gdzie dokładnie powstaną pierwsze „mieszkania plus" w Warszawie.

1,1 tys. „mieszkań plus" w stolicy oddane zostaną w ramach dwóch inwestycji, zlokalizowanych w południowo-zachodniej części Woli. Na ponad dwuhektarowej działce przy ul. Sowińskiego 28 powstanie prawie 450 lokali, zaś na kolejnej – około trzyhektarowej działce, położonej przy ul. Worcella 1, wybudowane zostanie 650 lokali.
Jak poinformował BGKN działki, na których powstaną budynki „zostaną wniesione przez Pocztę Polską w formie aportu, z kolei budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez spółkę BGK Nieruchomości".

Sprawdź także: Mieszkanie Plus. Hit czy kit? [SONDA]

„To pierwsza inwestycja w ramach programu Mieszkanie plus realizowana na gruntach wskazanych przez spółkę Skarbu Państwa i pierwsze nieruchomości położone w granicach miasta stołecznego Warszawy" – czytamy w komunikacie BGKN.
Spółka podkreśla, że program pozwoli efektywnie wykorzystać nieużywane obecnie grunty, które są w posiadaniu Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem. Ich docelowymi właścicielami mogą stać się najemcy „mieszkań plus", ponieważ program w części komercyjnej zakłada możliwość dojścia do własności.
Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się łącznie ponad 1 200 lokali w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. W przygotowaniu jest zaś 10 000 lokali. Liczba ta szacowana jest na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami skarbu państwa.

Zobacz również: Jak biznes zmienił Warszawę [ZDJĘCIA]

„Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych zarówno dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa" – poinformował resort infrastruktury i budownictwa. Jak dodano w komunikacie: „Aby zrealizować ten cel powołany zostanie Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN), który będzie pełnił funkcję „banku ziemi". 5 lipca 2017 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, przedłożony przez MIB. KZN będzie gromadzić nieruchomości należące do państwa i zarządzać nimi tak, aby zwiększyć podaż nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe położonych zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, dostępnych tak dla dużych, jak  i niewielkich przedsiębiorców".

Źródło: BGKN, MIB

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: