SuperBiz wiadomości Nowy abonament RTV to tylko 6 zł, ale zapłacą go wszyscy

Nowy abonament RTV to tylko 6 zł, ale zapłacą go wszyscy

07.03.2017, godz. 13:53
Telewizor, mecz,
foto: EAST NEWS

Abonament od początku 2018 roku, w wysokości 6 zł miesięcznie dla płatników PIT, CIT i KRUS – takie są najnowsze ustalenia dotyczące opłat z tytułu posiadania odbiorników radiowych i telewizyjnych. Tak zakłada tzw. „mała ustawa abonamentowa", która na razie w skróconej wersji ma poprawić finansowanie mediów publicznych.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podał do wiadomości kolejną wersję ustaleń dotyczących opłaty abonamentowej, która miałaby obowiązywać od 2018 roku. Nowelizacja ustawy ma uszczelnić pobór abonamentu, który będzie wynosić 6 zł dla płatników PIT, CIT i KRUS. Będzie ściągany w momencie ściągania podatku.

Zobacz także: Abonament RTV. Nowa stawka! Rewolucyjne zmiany. Zapłacą wszyscy

Projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych został złożony pod obrady rządu. Zapisy oprócz ustalenia stawki opłaty, zakładają również abolicję dla zalegających z płaceniem, uproszczenie rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz konieczność przekazywania Poczcie Polskiej przez operatorów płatnej telewizji informacji o klientach, którzy posiadają w domu telewizor lub radio.

Sprawdź również: To już potwierdzone. Wszyscy zapłacimy za abonament RTV

Abolicja zakłada umorzenie zaległych płatności dla wszystkich tych, którzy dotychczas nie wnosili opłaty z tytułu korzystania z mediów publicznych. Operatorzy płatnych telewizji mają natomiast za przekazywanie informacji o swoich klientach otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie, które zostanie ustalone przez KRRiT. Zasada będzie prosta: jeśli ktoś podpisał umowę na dostawę płatnej TV, prawdopodobnie posiada w domu odbiornik za który będzie musiał płacić. Nowe przepisy miałyby wejść w życie na początku 2018 roku.

 

Źródło: wirtualnemedia.pl/onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: