SuperBiz wiadomości Znane, piękne i bogate. Zobacz sławne Polki w rankingu "Wprost" [ZDJĘCIA]

Znane, piękne i bogate. Zobacz sławne Polki w rankingu "Wprost" [ZDJĘCIA]

29.09.2015, godz. 13:54
Victoria Wejchert
Victoria Wejchert foto: AKPA

Nie zajmują czołowych miejsc w rankingu najbogatszych Polek, ale na brak pieniędzy nie mogą narzekać. Wyróżniają się nie tylko sukcesem w biznesie, ale także nieprzeciętną urodą i zawodowym talentem. Kto? M.in. Izabella Łukomska-Pyżalska, Aleksandra Stajszczak czy Victoria Wejchert.

Ma jedynie 26 lata i jest chyba niewiele osób w jej wieku może pochwalić się takim majątkiem - 280 mln zł według tygodnika "Wprost". Victoria Wejchert, córka Jana Wejcherta - zmarłego w 2009 r. założyciela grupy ITI. Jest absolwentką zarządzania i antropologii na Uniwersytecie Cambridge. Pracowała w branży finansowej w Londynie. Postanowiła jednak powrócić do ojczyzny i otrzymane pieniądze w spadku zainwestować. W tym celu powołała fundusz Capital36 FIZ o aktywach wartości 300-350 mln zł, którego jest większościowym udziałowcem.

Zobacz koniecznie: Najbogatsze Polki - Dominika i Grażyna Kulczyk prowadzą [RANKING]

Agnieszki Radwańskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Najlepsza polska tenisistka w rankingu zajęła 35. miejsce z majątkiem rzędu 88 mln zł. W jej przypadku konto zasilają głównie nagrody z międzynarodowym i prestiżowym turniejów siatkarskich. Tak jak z ostatniej wygranej w Tokio. Dzięki temu Radwańska wróciła do pierwszej dziesiątki rankingu WTA, w którym zamyka stawkę najlepszych tenisistek świata. Dodatkowo na konto krakowianki rocznie wpada kilka milionów złotych wpływów z kampanii reklamowych.

Na 61. miejscu zestawienia "Wprost" znajduje się Aleksandra Stajszczak. Cała Polska usłyszała o niej w 1993 r., kiedy ówczesna 19-latka zdobyła koronę Miss Polski. Obecnie 41-letnia bizneswoman z majątkiem 47 mln zł od dwóch latach zalicza się do setki najbogatszych Polek. Stajszczak posiada większościowe pakiety w spółkach Locum, Apro Investment u D.H.M. Zasiadała także w radach nadzorczych wielu spółek - głównie z brażny hotelarskiej, gastronomicznej oraz odzieżowej. Była Miss Polski jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania we Wrocławiu.

Joannę Jakubas częściej można zobacz i głównie usłyszeć na scenach teatrów i opery. Córka miliardera Zbigniewa Jakubasa, który inwestuje w przemysł kolejowy oraz nieruchomości, posiada jednak niemały kapitał wyceniany na 40 mln zł. Artystka posiada 5,7 proc. udziałów w Mennicy Polskiej. Jakubas u kończyła Royal College of Music w Londynie i wystąpiła m.in. w duecie ze słynnym niewidomym tenorem Andrea Bocellim.

Sprawdź również: Bogate żony miliarderów w rankingu najbogatszych Polek [ZDJĘCIA]

Tylko w ostatnim roku na konto Anny Rubik wpadło 10 mln zł. Obecnie jej majątek szacowany jest na 35 mln zł, co daje polskiej modelce 35 miejsce w rankingu najbogatszych Polek. Rubik swój kapitał zawdzięcza głównie kampanią reklamowym dla producentów odzieży, perfum, obuwia oraz biżuterii. Zarobione pieniądze modelka inwestuje głównie w nieruchomości - m.in. w Warszawie, Wiedniu, Nowym Jorku oraz na Majorce.

Piękna prezes klubu sportowego Warta Poznań - Izabella Łukomska-Pyżalska, zamyka przedostatnią dziesiątkę w setce najzamożniejszych Polek według "Wprost". Majątek zgromadzony na koncie byłej modelki to 18 mln zł. Łukomska-Pyżalska zasłynęła kilkanaście lat temu rozbieranymi sesjami zdjęć do popularnych magazynów dla panów. Obecnie jest członkiem komisji do spraw piłkarstwa kobiecego PZPN. A źródłem jej majątku jest także firma deweloperska Family House. Prywatnie bizneswoman jest matką piątki dzieci. 

Źródło: "Wprost"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: