SuperBiz wiadomości Zniszczył sobie życie za sześć 20-złotówek z drukarki. Grozi mu długa odsiadka

Zniszczył sobie życie za sześć 20-złotówek z drukarki. Grozi mu długa odsiadka

29.11.2016, godz. 16:18
Banknoty polskie
20 zł - król Bolesław I Chrobry foto: SHUTTERSTOCK

Nie lada głupotą wykazał się 19-latek ze Szczecina. Korzystając z najzwyklejszej, domowej drukarki, wyprodukował sześć banknotów o nominale 20 zł. Co ciekawe, udało mu się nimi zapłacić w aż dwóch sklepach. Właściciel jednego z nich w końcu się jednak zorientował i zawiadomił policję. Teraz domorosłemu fałszerzowi grozi nawet 25 lat za kratkami!

Bohater tej opowieści musi teraz nieźle pluć sobie w brodę z powodu własnej głupoty. 19-letniemu szczecinianinowi wydawało się najpewniej, że znalazł sposób na walkę z pustym portfelem. Zamiast pieniądze zarobić, postanowił je wydrukować. Zapłacił za drobne zakupy świeżutką, fałszywą 20-złotówką. Właściciel sklepu przyjął banknot i dopiero po wyjściu chłopaka zorientował się, że coś jest nie tak. Pieniądz był nierówno wycięty, do tego miał rozmyty rewers. Sklepikarz zgłosił sprawę na policję. Ta przeanalizowała sklepowy monitoring i wytypowała sprawcę. Okazało się, że zatrzymany chłopak płacił swoimi fałszywkami także w innym sklepie.

ZOBACZ TEŻ: TOP 5 najbardziej zuchwałych kradzieży obrazów w historii!

Zatrzymany wyprodukował łącznie sześć 20-złotówek. Wszystkie, wraz z drukarką, zostały zatrzymane jako dowód w sprawie. 19-latek usłyszał zarzut podrabiania i wprowadzenia w obieg sześciu fałszywych banknotów polskich. Warto tu dodać, że za samo wprowadzenie do obiegu fałszywych środków płatniczych grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jako że jednak chłopak sam banknoty wyprodukował, może posiedzieć za kratkami od 5 do 25 lat! O dalszych jego losach wkrótce zadecyduje sąd. Jeśli uzna, że sprawa jest mniejszej wagi, może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

Źródła: szczecin.policja.gov.pl, statystyka.policja.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: