SuperBiz wiadomości Znów polecimy LOT-em do Brukseli

Znów polecimy LOT-em do Brukseli

05.04.2016, godz. 18:36
Zamachy w Brukseli, lotnisko
foto: EAST NEWS

Po przerwie spowodowanej zamachami terrorystycznymi LOT wznowił połączenia rejsowe z lotniskiem Zaventem pod Brukselą. Pasażerowie muszą jednak liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami.

Tymczasowo linie LOT obsługiwały będą jeden lot dziennie. To rejs numer LO231 startujący z Warszawy o godzinie 19.50, a z Brukseli o godzinie 07.45 (rejs numer LO232) dnia następnego. Połączenie obsługiwane jest od dziś, tj. od 5 kwietnia.

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń tymczasowej hali odpraw lotniska Zaventem oraz zaostrzone procedury bezpieczeństwa, dostęp do zastępczego terminalu zapewniony jest wyłącznie pasażerom posiadającym wydruk biletu lub rezerwacji oraz odpowiedni dokument tożsamości.

Karty pokładowe w wersji mobilnej nie będą akceptowane. Każdy pasażer powinien przygotować dokumenty do rutynowego sprawdzenia przez służby lotniska już w pierwszym etapie odprawy, czyli przy wejściu do tymczasowej hali odpraw. Niespełnienie tego wymogu, może spowodować nieprzyjęcie pasażera do strefy zastrzeżonej lotniska. Tym samym, rodzina i znajomi odprowadzający oraz witający pasażerów na lotnisku nie mogą przebywać na terenie tymczasowego terminala.

Zobacz także: Lotnisko w Brukseli zaczęło działać

W terminalu tymczasowym otwarte zostały 4 dodatkowe stanowiska obsługi pasażerskiej oraz 4 stanowiska odprawy samodzielnej. W celu uniknięcia ewentualnych opóźnień związanych z tymczasową organizacją odpraw na lotnisku Zaventem, LOT prosi pasażerów o zgłaszanie się do stanowisk check-in na 3 godziny przed planowanym odlotem.

Do odwołania niedostępna jest możliwość samodzielnego podróżowania dzieci do 12 roku życia oraz niektóre usługi, w tym przewóz zwierząt na pokładzie. Tymczasowo, na lotnisko można dojechać wyłącznie samochodem lub taksówką, transport publiczny jak również parkingi nadal pozostają nieczynne. Odbiór pasażerów samochodem możliwy jest wyłącznie z wydzielonej specjalnie strefy parkingu P2, gdzie pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne.

Czytaj również: Uwaga kierowcy! Do końca września utrudnienia na A2

LOT umożliwia pasażerom odwołanych rejsów zmianę rezerwacji na przeloty rejsami, które zostały przywrócone. Obywa się to jednak w ramach dostępności miejsc w samolotach. By była ona jak największa, do momentu przywrócenia pełnej częstotliwości połączeń, na tej trasie latać będą większe samoloty.

Nadal możliwa jest bezpłatna zmiana rezerwacji na połączenia LOT-u do innych miast w pobliżu Brukseli, to jest do Dusseldorfu, Amsterdamu i Luksemburga.

Najbardziej aktualne informacje dla pasażerów podróżujących do lub z lotniska Zaventem w Brukseli znaleźć można na specjalnej, dedykowanej stronie http://www.brusselsairport2203.be/

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: