SuperBiz wiadomości Zobacz czy wygrałeś w loterii paragonowej! Jak odebrać nagrodę?

Zobacz czy wygrałeś w loterii paragonowej! Jak odebrać nagrodę?

17.11.2015, godz. 13:35
Loteria paraganowa
Loteria paraganowa Ministerstwa Finansów foto: Brak agencji

Za nami pierwsze losowanie w wielkiej Loterii Paragonowej organizowanej przez resort finansów. Do wygrania są samochody oraz sprzęt elektroniczny. Jak sprawdzić, który paragon okazał się szczęśliwy i jak odebrać nagrody?

Najłatwiejszy sposób to wejście na stronę www.loteriaparagonowa.gov.pl oraz kliknięcie w zakładkę "wyniki". Można bezpośrednio wpisać numer swojego zgłoszenia i otrzymamy wiadomość o możliwej wygranej lub sprawdzić listę zwycięskich paragonów na podstawie poszczególnych nagród (dwa samochody). Zdradzamy, że kupon zarejestrowany pod numerem AFP821JULTX jest od wczoraj posiadaczem nowego Opla Astry. Ze zwycięzcami organizator kontaktuje się poprzez e-maila oraz drogą telefoniczną.

Zobacz koniecznie: Lewandowski, Kożuchowska i Wellmann. Top 50 wpływowych polskich gwiazd

W poniedziałkowym losowaniu wzięło udział aż 17 milionów paragonów - pod uwagę były brane tylko te zarejestrowane w październiku. Aby otrzymać nagrodę należy zachować kupon! W razie jego zgubienia nagroda przechodzi na następny z wylosowanych numerów rezerwowych. Co ważne, tablet otrzyma też sprzedawca, która wystawił szczęśliwy paragon. Wszystkie nagrody nie podlegają opodatkowaniu!

Nie należy jednak wyrzucać paragonów z października! Losowanie dodatkowych nagród (6 notebooków Lenovo ThinkPad, 5 iPadów Air 2) odbędzie się 27 listopada.

Jeśli posiadamy paragon od fryzjera lub kosmetyczki, musimy go zatrzymać na dłużej. Są to tzw. branże premiowane, a losowanie nagród na ich podstawie odbywa się raz na kwartał. Paragony z pierwszej branży specjalnej obejmują październik, listopad oraz grudzień. Należy je zachować do losowania 18 stycznia 2016 roku.

W loterii mają być nagradzani wszyscy ci, którzy dokonali zakupów na minimum 10 zł i zarejestrowali paragon za nie na stronie internetowej organizatora. Aby wziąć udział w loterii, trzeba mieć ukończone 18 lat. Idąc do sklepu, musimy w nim wydać minimum 10 zł – koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą paragonu fiskalnego. Potrwa ona do września 2016 r.

Głównym celem loterii jest edukacja Polaków i zachęcenie ich do brania paragonów. - Chcemy uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Loteria to forma podziękowania za ich codzienny pozytywny wkład oraz promocja idei uczciwej konkurencji – podkreśla wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: