SuperBiz wiadomości Zobacz, gdzie wziąć kredyt z dopłatą

Zobacz, gdzie wziąć kredyt z dopłatą

04.07.2009, godz. 02:00
Gdzie po kredyt hipoteczny?
foto: Brak agencji
Zastanawiasz się nad kredytem z dopłatą państwa? Nie wiesz, jaki bank wybrać? Warto przyjrzeć się wszystkim dostępnym ofertom, bo w zależ- ności od banku możesz zaoszczędzić nawet tysiąc złotych na racie kredytu.

- Trzeba uważać, bo nie w każdym banku kredyt z dopłatą państwa się opłaca. Sama informacja, że jest udzielany w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim", już nie daje gwarancji jego niskiej ceny - ostrzega Paweł Majtkowski, główny analityk firmy FINAMO.

- Banki uznały, że skoro w tych trudnych czasach mają klientom udzielać kredytów, to powinny na tym dobrze zarobić - dodaje.

Wybierając bank, powinniśmy więc zwracać uwagę na oprocentowanie kredytu, wysokość marż i prowizji. Przy kredycie na 300 tysięcy złotych, w zależności od banku, rata kredytu już z dopłatą waha się od 871 do 1981 zł.

Program "Rodzina na swoim" cieszy się coraz większą popularnością. Rodzinie, która weźmie kredyt z dopłatą, państwo przez 8 lat będzie spłacać połowę odsetek. Jednak mieszkanie nie może być większe niż 75, a dom - 140 mkw. Musi się też mieścić w wyznaczonym limicie ceny mkw. ogłaszanego co kwartał przez wojewodę.

autor: Danuta Rawicka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: