SuperBiz wiadomości Zobacz, jak prezentujemy się na wystawie EXPO

Zobacz, jak prezentujemy się na wystawie EXPO

13.05.2015, godz. 14:45
 EXPO 2015 - PAWILON POLSKI.
EXPO - PAWILON POLSKI. foto: PARP

Wystawa Światowa EXPO 2015 to najbardziej prestiżowe wydarzenie wystawiennicze w roku. Tym razem odbywa się w Mediolanie. Furorę robi tam niezwykle oryginalny pawilon Polski.

Temat przewodni Wystawy Światowej EXPO 2015  to „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Przez najbliższe pół roku  niemal 150 państw i organizacji zaprezentuje swoje osiągnięcia w przemyśle rolno-spożywczym. Organizatorzy spodziewają się nawet 20 milionów gości. Od pierwszych dni wystawy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje program aktywizacji polskich przedsiębiorców przemysłu rolno-spożywczego, którego celem jest wzmocnienie potencjału eksportowego polskich produktów.


Wielki pawilon


Na tegorocznym EXPO wielkie wrażenie robi nasz pawilon. To czwarty co do wielkości pawilon wśród wszystkich krajów biorących udział w wystawie. Jego prosta, ażurowa konstrukcja została zainspirowana drewnianymi skrzynkami na jabłka. Pawilon zaprojektował Piotr Musiałowski z warszawskiej pracowni 2pm.

 

Kolos od środka


W naszym pawilonie najważniejsza jest sala wystaw czasowych, w której przez sześć miesięcy prezentować będą się m.in. wybrane polskie regiony. Na gościach wrażenie robi interaktywna instalacja multimedialna, nawiązująca do słynnej rzymskiej płaskorzeźby, Bocca delle Verità (Usta Prawdy). Ale absolutnym hitem jest sad jabłoni otoczony lustrami zlokalizowany na górnej kondygnacji pawilonu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: