SuperBiz wiadomości Zobacz, jaki majątek ma premier Polski

Zobacz, jaki majątek ma premier Polski

03.01.2016, godz. 17:08
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Kancelaria premiera właśnie opublikowała oświadczenia majątkowe członków Rady Ministrów. Zobacz, jaki majątek ma sama szefowa rządu Beata Szydło

Premier Beata Szydło w oświadczeniu majątkowym przyznaje, że dysponuje domem o pow. 246 mkw (współwłasność majątkowa małżeńska)i użytkami zielonymi o pow. 1 ha 16 arów, na których  znajduje się budynek mieszkalny, garaż, a także budynek gospodarczy (też współwłasność).

Zobacz koniecznie: Henryka Krzywonos: Emerytura 74 tys. zł i dom za 500 tys. zł [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Szefowa rządu to kobieta oszczędna. Ma 70 tys. zł na rachunkach bankowych i oszczędnościowych oraz 95 tys. zł w postaci ubezpieczeń w funduszu ubezpieczeń.

Pani premier nie inwestuje w drogie samochody. Przyznaje, że ma Skodę Fabię z 2006 roku o wartości 18 tys. zł, a także SsangYong Korando z 2011 roku o wartości 60 tys. zł, który należy do  jej małżonka.

Beata Szydło nie zaciąga kredytów. Być może nie ma takiej potrzeby. Szefowa rządu PiS  z tytułu wykonywania mandatu poselskiego zarobiła w minionym roku ponad 123 tys. zł brutto, jako posłanka otrzymała również dietę  - 24 tys. 648 zł.

Zobacz także: Co nas czeka w 2016 roku?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: