SuperBiz wiadomości Zobacz, jaki majątek ma wicepremier Polski

Zobacz, jaki majątek ma wicepremier Polski

04.01.2016, godz. 12:00
Piotr Gliński
Prof. Piotr Gliński foto: Super Express

Kancelaria premiera właśnie opublikowała oświadczenia majątkowe członków Rady Ministrów. Zobacz, jaki majątek ma wicepremier Piotr Gliński.

Piotr Gliński (PiS) wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego w oświadczeniu majątkowym złożonym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznaje, że przeszedł na urlop bezpłatny na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Państwowej Akademii Nauk. Dotychczas na jednej uczelni miał etat, a na drugiej 1/6 etatu. W trybie nieregularnym uzyskuje dochody z tytułu prac autorskich np. recenzji w przewodach na stopnie i tytułu naukowe – ok. 1,6- 2 tys. zł sztukę. Czerpie też dochody z najmu części domu (1/2 czynszu). Do lipca 2015 z tego tytułu otrzymał 2250 zł miesięczne, a od lipca 2015 już tylko 750 zł miesięcznie.

Przeczytaj: Zobacz, jaki majątek ma premier Polski


Minister kultury i dziedzictwa narodowego w przeciwieństwie do wielu szarych Polaków potrafi oszczędzać. Ma odłożone już 170 tys. zł.


Profesor Gliński ma dom o pow. 400 mkw  (1/2 własności). Ma też mieszkanie o pow. 58 mkw  (współwłasność małżeńska). Piotr Gliński sam dysponuje działką rolną o pow. 1,27 ha.


Minister kultury ma dwa samochody: Toyotę Avensis  z 2008 roku o wartości ok. 20 tys. zł oraz Toyotę Yaris z 2011 roku o wartości ok. 15 tys. zł.


Nie da się ukryć, że prof. Piotr Gliński lubi sztukę. Ma obraz  Edwarda Dwurnika pt. "Wesołych Świąt” z r. 1981 o wartości 20 tys. zł.


Piotr Gliński sam nie ma długów. Ale jego żona, z którą ma współwłasność, wzięła kredyt hipoteczny – mieszkaniowy na 120 tys. zł. (na 5 lat). Do spłacenia pozostały 43 tys. zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: