SuperBiz wiadomości Zobacz, kto będzie pomagał dzieciom zmarłego Jana Kulczyka

Zobacz, kto będzie pomagał dzieciom zmarłego Jana Kulczyka

13.08.2015, godz. 13:45
Dominika Kulczyk Sebastian Kulczyk
Dominika i Sebastian Kulczyk foto: AKPA

Jeden z najbliższych współpracowników zmarłego miliardera - prof. Waldemar Frąckowiak, będzie doradzał Sebastianowi i Dominice Kulczyk, którzy przejęli majątek po ojcu i stery w jego spółkach. Dotychczas pełnił on funkcję członka rady nadzorczej Kulczyk Investments, a teraz został jej przewodniczącym.

Prof. Frąckowiak przez ćwierć wieku wchodził w skład bliskich doradców Jana Kulczyka. Obecnie nowy przewodniczący ma za zadanie przygotowanie Dominiki Kulczyk do zajęcia jego miejsca oraz "wsparcie realizacji długofalowej strategii Grupy, kierowanej przez Sebastiana Kulczyka" - który od stycznia 2014 roku jest prezesem Kulczyk Investments.

Zobacz koniecznie: Na co naprawdę umarł Jak Kulczyk [NOWE FAKTY]

W skład Rady Nadzorczej Kulczyk Investments wraz z prof. Waldemarem Frąckowiakiem wchodzą: Dominika Kulczyk, dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak.

Przewodniczący rady nadzorczej spółki to autorytet w świecie nauki i biznesu. Prof. Frąckowiak ukończył Harvard University Business School w USA i ma ponad 350 publikacji naukowych. Obecnie udziela wykładów na wielu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Zachodniej.

W Polsce profesor założył F5 Konsulting, grupę firm doradczych, które specjalizują się m.in. w doradztwie gospodarczym i pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dodatkowo jest kierownikiem Katedry Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz pełni funkcję certyfikowanego doradcy Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych w Polsce.

 

Źródło: biznesalert

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: