SuperBiz wiadomości ZUS zatrudnił 30 dyrektorów. Szuka jeszcze 13

ZUS zatrudnił 30 dyrektorów. Szuka jeszcze 13

29.11.2016, godz. 15:36
ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych foto: SE/EAST NEWS

W wyniku konkursu wyłoniono 30 osób, które od 1 grudnia będą zarządzały oddziałami ZUS – podał PAP. Do obsadzenia wciąż pozostało 13 dyrektorskich stanowisk, na które Zakładowi nie udało się znaleźć odpowiednich kandydatów. Konkurs na nie zostanie powtórzony.

– Wyłonionych zostało 30 dyrektorów oddziału, na pozostałe 13 stanowisk powołani zostaną pełniący obowiązki, gdyż nie wyłoniono kandydatów, którzy spełnialiby stawiane przez zarząd Zakładu wymogi – powiedział PAP rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Sprawdź także: ZUS robi przegląd kadry. Zwolnił 43 dyrektorów oddziałów

14 z 30 laureatów konkursu na dyrektorów to osoby, które pełniły tę funkcję dotychczas, 13 pochodzi w wewnątrz ZUS – w przeważającej części są to wicedyrektorzy i naczelnicy wydziałów. Tylko siedem osób wyłonionych w konkursie to ludzie spoza ZUS. Jak wyjaśniał PAP Andrusiewicz, są to w większości pracownicy samorządów oraz centralnych i lokalnych instytucji publicznych.
Nie udało się wyłonić dyrektorów oddziałów w Bielsku-Białej, Biłgoraju, Chorzowie, Częstochowie, Jaśle, Olsztynie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rybniku, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. W związku z tym do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu w miastach tych powołani zostaną pełniący obowiązki.

Czytaj też: Zmiany w ZUS. Będzie mniej stanowisk kierowniczych

Kandydaci na dyrektorskie stanowiska mogli składać dokumenty do 21 października. Rekrutacja prowadzona była w trzech etapach. Wszyscy, którzy spełnili wymagania formalne wzięli udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa. Kandydaci, którzy przeszli dalej, zostali sprawdzeni przez zewnętrznych specjalistów ds. HR. Ostatnim etapem była rozmowa z prezes ZUS prof. Gertrudą Uścińską, która podjęła ostateczną decyzję o obsadzeniu stanowisk.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w 21 października 43 dyrektorów oddziałów w całej Polsce. Dotychczasowe funkcje będą pełnić do 30 listopada.

Źródła: ZUS, wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: