SuperBiz wiadomości ZUS zwolnił kolejnego dyrektora i szuka ponad 40 nowych

ZUS zwolnił kolejnego dyrektora i szuka ponad 40 nowych

21.10.2016, godz. 11:14
ZUS
ZUS foto: Super Express

ZUS przechodzi szerokie zmiany kadrowe. Po tym jak ogłoszono zwolnienie 43 dyrektorów w całej Polsce, w Bydgoszczy dyscyplinarnie usunięto z pracy dyrektora oddziału w Bydgoszczy - poinformował PAP rzecznik prasowy Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Trwa konkurs na wolne stanowiska w ZUS-ie.

- Były dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy Krzysztof Bułkowski nie jest już pracownikiem ZUS. Został dyscyplinarnie zwolniony z pracy - powiedział w czwartek PAP Andrusiewicz.

Zobacz również: Urzędnik dostaje o 10 lat państwową pensję na bezrobociu

Bułkowski zarzucił wiceprezesowi ZUS Marcinowi Wojewódce, że pod koniec września w Bydgoszczy, gdy miał wręczyć mu odwołanie z funkcji, złożył mu propozycję korupcyjną. Dyrektor powiadomił policję, która zatrzymała wiceprezesa, ale prokuratura nie postawiła mu zarzutów i zwolniła. Wojewódka poinformował prokuraturę o fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Powodem rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika było ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, działanie na szkodę Zakładu i swojego pracodawcy m.in. poprzez składanie fałszywych zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez członka zarządu ZUS. Doprowadzając do bezpodstawnego zatrzymania wiceprezesa Zakładu, Krzysztof Bułkowski oczernił wizerunek nie tylko swojego bezpośredniego przełożonego, ale i całej instytucji - podkreślił Andrusiewicz.

Przypomnijmy, że na początku miesiąca Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił 43 dyrektorów oddziałów w całej Polsce. Dotychczasowe funkcje będą pełnić do 30 listopada. Na każde ze stanowisk ogłoszono już konkursy.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych w sposób otwarty i transparentny zamierza zweryfikować kompetencje swojej kadry kierowniczej – tłumaczy w komunikacie Andrusiewicz. Jak podkreślił dyrektorzy, którzy otrzymali odwołania z pełnionych stanowisk również mogą wziąć udział w konkursie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: