SuperBiz wiadomości Zwolnienia grupowe w wielkich przedsiębiorstwach. Gdzie będą redukcje zatrudnienia?

Zwolnienia grupowe w wielkich przedsiębiorstwach. Gdzie będą redukcje zatrudnienia?

10.10.2016, godz. 13:09
BEZROBOCIE ZWOLNIENIE PRACA PRACOWNIK MOBBING SZEF
foto: SHUTTERSTOCK

Zamiar zwolnień grupowych w sierpniu zgłosiło aż 10 pracodawców z Mazowsza. W tej grupie są duże firmy z branży budowlanej i transportowej.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca zobowiązany jest zgłosić zamiar zwolnień grupowych do urzędu pracy.

Zobacz: Dzieci jeżdżą do szkół gratami. Powód? Brak pieniędzy

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie w sierpniu przyjął aż 10 zgłoszeń zamiaru przeprowadzenia zwolnień grupowych. Redukcją zatrudnienia ma zostać objętych 1926 osób (to aż o1902 osoby więcej niż miesiąc wcześniej). Co istotne, w lipcu grupowe zwolnienia planowały tylko 3 firmy.

Taki zamiar zgłosiły duże firmy działające w branży budowlanej i transportowej. Największą liczbę osób przewidzianych do zwolnienia zgłosiły w sierpniu:  Skanska SA – 1050 wypowiedzeń (w całej Polsce); Trakcja PRKil SA – 300 wypowiedzeń; Casino Polonia, Wrocław – 228 wypowiedzeń; Teva Pharmaceuticals Polska – 160 wypowiedzeń i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – 81 wypowiedzeń.

Zobacz: Pomysł na firmę. Studio urody

Należy podkreślić, że firmy składają swoje zgłoszenia w urzędach pracy zgodnych z miejscem siedziby firmy. Dlatego też Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie przyjmuje zgłoszenia od dużych firm mających swoje oddziały także w innych województwach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: