Transport - taniej i bezpieczniej. Skorzystaj z karty paliwowej

2013-09-24 4:00

Prowadzisz firmę? Skorzystaj z karty paliwowej. To wygodne narzędzie pozwoli ci znacząco obniżyć koszty paliwa oraz opłat drogowych.

Karty paliwowe to skuteczny sposób na oszczędzanie pieniędzy i czasu w firmach posiadających flotę. Korzystający z nich kierowcy nie muszą czekać na wystawianie faktur ani myśleć o zaliczkach. Mogą jeździć spokojnie, nie wożąc przy sobie gotówki potrzebnej do regulowania płatności na stacjach benzynowych.

Takie karty umożliwiają płatność nie tylko za towary i usługi na stacjach paliw, lecz także za autostrady. Karty mogą być wystawiane na konkretne samochody, osobę lub okaziciela.

Prostsza księgowość

Do najpopularniejszych w Polsce kart paliwowych należą te wydawane przez PKN Orlen. Są akceptowane na 1700 stacjach paliw Orlen i Bliska w całej Polsce. Proste w obsłudze, oferują coraz więcej korzyści swoim użytkownikom. Posiadacz takiej karty może liczyć na uproszczoną obsługę księgową. Zamiast sterty faktur firma otrzyma dwa dokumenty zbiorcze w miesiącu, z odroczonym terminem płatności. Istnieje też możliwość uproszczenia procesu dzięki e-fakturze.

Kart flotowych mogą używać zarówno firmy transportowe, jak i właściciele floty samochodów osobowych czy dostawczych, kupujący przynajmniej 1000 litrów paliwa miesięcznie.

Zalety:

- oszczędność

Właściciel zyskuje atrakcyjne warunki cenowe na zakup paliw, towarów i usług na stacjach PKN Orlen. Terminy płatności są odroczone, auta zaś tankowane paliwem najwyższej jakości wprost od producenta. Za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego

(flota.orlen.pl) można sporządzić dowolny raport transakcji i zarządzać posiadanymi kartami.

- ochrona danych

Karta Flota jest wyposażona w mikroprocesor umożliwiający skonfigurowanie karty według własnych potrzeb, zapisując na niej określone limity zakupów oraz dodatkowe informacje, np. numer konta kosztowego czy stan licznika kilometrów.

Właściciel może na karcie dowolnie programować limity: dziennych wizyt na stacjach paliwowych, ilości tankowanych paliw, wartości zakupionych produktów i usług. Limit przypisany do karty można dowolnie zmienić bez konieczności jej wymiany. Kartami firmy można zarządzać przez Internet za pomocą portalu flotowego. Dla koordynatorów firmowych flot dostępna jest też usługa, która pozwala na zablokowanie karty lub grupy kart w wybrane dni, np. dni wolne od pracy.

Dodatkowe usługi

1.Możliwość płatności za autostrady.

2.Możliwość rozliczania opłat drogowych w systemie viaToll.

3. Ubezpieczenie

firmy DAS

Dzięki ochronie ubezpieczeniowej posiadacz i użytkownik pojazdu ma zapewnioną obsługę prawną bez obawy o ponoszenie związanych z tym kosztów, np. opłaty od pozwu, wynagrodzenia adwokatów i biegłych sądowych, które są finansowane w ramach ubezpieczenia.

4. Podpisanie dodatkowej umowy, w ramach której możesz skorzystać z sieci ponad 200 niezależnych i autoryzowanych serwisów.

5. Możliwość zbierania punktów Vitay za wybrane produkty i usługi, m.in. za paliwa Premium.

Karta Open Drive

Najnowszym produktem w ofercie kart paliwowych PKN Orlen jest wprowadzona w 2012 roku karta Open Drive. Umożliwia ona klientom bezgotówkowe zakupy na wszystkich stacjach paliw należących do Grupy Kapitałowej ORLEN w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie. Mogą z niej korzystać firmy, których pojazdy jeżdżą po trasach międzynarodowych. Jedna karta, cztery kraje i ponad 2500 stacji, na których można kupić paliwo.

W Polsce 1700 stacji pod marką Orlen i Bliska, w Czechach - 317 stacji Benzina i Benzina Plus, w Niemczech - 539 stacji Star i 23 stacje Orlen na Litwie.

zalety

- ułatwione rozliczenia wszystkich transakcji na jednej zbiorczej fakturze VAT z całego kraju,

- możliwość wyboru waluty zapłaty za transakcje zagraniczne (złotówki lub euro),

- odzyskanie podatku VAT od zrealizowanych transakcji zagranicznych na atrakcyjnych dla firmy warunkach,

Zarządzanie kartą Open Drive przez Internet: wgląd w faktury i salda transakcji; możliwość zamawiania nowych kart, blokowania posiadanych kart, modyfikacji wysokości dziennego limitu wartościowego oraz wglądu w aktualne dane o poniesionych wydatkach przez specjalną witrynę,

- indywidualne ustalanie kosztów obsługi. Dla każdego firmowego pojazdu można wybrać limit zakupów i dodatkowo określić dzienny limit wartości zakupionych produktów,

A także jak w przypadku karty Flota w Polsce:

- możliwość płatności za autostrady,

- możliwość rozliczania opłat drogowych w systemie viaToll.

Karta BiznesTank - oszczędności dla przedsiębiorcy

To oferta skierowana do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw tankujących co najmniej 500 litrów paliw miesięcznie. Dzięki niej można zakupić paliwo z rabatem na prawie 1300 wybranych stacjach Orlen i Bliska oznakowanych logo BiznesTank na drzwiach wejściowych stacji.

Zalety

- tankowanie z atrakcyjnymi rabatami gotówkowymi,

- szybkość wystawiania faktur - niezbędne dane o kliencie zapisane są na karcie bez konieczności podawania jakichkolwiek danych obsłudze stacji,

- możliwość otrzymywania jednej faktury zbiorczej w miesiącu, wydawanej na podstawie oryginalnych paragonów z całego miesiąca (na stacji, na której podpisana jest umowa),

- brak opłat za eksploatację systemu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze