ciągnik, koszenie trawy

i

Autor: Eastnews

Uber dla rolników. Przez aplikację mobilną można zamówić traktor!

2016-10-21 18:11

Ilość spraw, do załatwienia których wystarczy dziś posiadanie smartfona wydaje się nie mieć granic. Uber, czyli aplikacja przed którą drżą korporacje taksówkarskie ma swoich naśladowców. Okazuje się, że powstała aplikacja Trringo, dzięki której za pośrednictwem smartfona można zamówić… traktor.

Aplikację stworzyła indyjska firma Mahindra & Mahindra z myślą o rolnikach z tego kraju. Działa ona na tej samej zasadzie, co Uber, jednak za jej pośrednictwem nie zamawia się samochodu do przewozu osób, ale najbliższy ciągnik, który może skosić trawę czy zaorać pole.

Czytaj również: Czy to koniec Ubera w Polsce? Środowisko taksówkarzy domaga się zmian

Koszt godziny usług rolniczych zamówionych przez Trringo to około 700 rupii (35 złotych), zaś cena przeciętnego traktora – ok. 10 tys. złotych. Istnieje więc duża szansa, że aplikacja Trringo stanie się popularna. Na przeszkodzie stanąć jej jednak może fakt, że w 90 proc. wiejskie tereny w Indiach pozbawione są dostępu do internetu. Twórcy aplikacji pomyśleli jednak i tym, dlatego usługę można zamówić przez telefon.

Firma  Mahindra & Mahindra, poza umożliwieniem użyczania usług właścicielom ciągników, posiada także swoją pulę traktorów, która będzie wykorzystywana do przedsięwzięcia. Aplikacja na razie działa w stanie Karnataka, ale wkrótce ma pojawić się także w czterech kolejnych indyjskich stanach.

Źródło: www.fpiec.pl; oprac. MK

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze