Młodość Beaty Szydło. Tak zaczynała była premier
Niebezpieczna praca w kopalni, studia w Krakowie
Beata Szydło wychowała się w śląskim Przecieszynie, który administracyjnie należy do gminy Brzeszcze. Tam wszystko dzieje się w cieniu kopalni. W niej trudną i niebezpieczną pracę górnika świadczył ojciec przyszłej premier. Mama Beaty Szydło była pracownikiem opieki społecznej. Szydło zdecydowała się na inną drogę - wyjechała na studia do Krakowa i w ich trakcie rozpoczęła pracę jako asystentka w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.
Szydło promuje kulturę
Po pracy w Krakowie Beata Szydło wyjeżdża do Libiąża, by tam działać w Centrum Kultury. Zdobywa cenne doświadczenie i wraca w rodzinne strony - zostaje dyrektorką Ośrodka Kultury w Brzeszczach. Karierę łączy ze studiami - poza Uniwersytetem Jagiellońskim Szydło ukończyła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i zarządzanie samorządem terytorialnym w Unii Europejskiej na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Nadchodzi jednak czas wejścia w politykę.
Szydło burmistrzem i strażakiem
Beata Szydło kandyduje w wyborach samorządowych i zostaje wybrana na burmistrza gminy Brzeszcze. Funkcję będzie sprawować do 2005 roku. Jest też radną powiatu oświęcimskiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność (lata 1998-2002) oraz zostaje wybrana w 2002 roku do sejmiku małopolskiego z listy Wspólnoty Małopolskiej, jednak pozostaje przy stanowisku burmistrza. W 2004 roku Beata Szydło została wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Brzeszcze.
Beata Szydło miała być w PO, jest w PiS
Przed wyborami parlamentarnymi w 2005 roku Beata Szydło ubiega się o członkostwo w Platformie Obywatelskiej, by w końcu trafić do Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie z list tej partii trafia do Sejmu. Szydło z sukcesem kandydowała w kolejnych wyborach w 2007 i 2011.
W 2010 przyszła premier została też wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, a w Sejmie zasiadała m.in. w Komisji Finansów Publicznych, pełniąc funkcję zastępcy przewodniczącego.
Zwycięstwo Andrzeja Dudy
Gdy Andrzej Duda oficjalnie w 2015 roku został kandydatem PiS na prezydenta Polski, Beata Szydło objęła kierownictwo w jego sztabie wyborczym. Kampanią pokierowała tak dobrze, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał wybory, pokonując w drugiej turze ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Beata Szydło premierem Polski
Także w 2015 roku dochodzi do wyborów parlamentarnych. Beata Szydło ponownie dostaje się do Sejmu z list PiS. Tym razem jednak prezes Jarosław Kaczyński ma dla niej inne zadanie. Namaszcza ją na premiera RP. Po wygranych przez PiS wyborach świeżo upieczony prezydent Andrzej Duda oficjalnie nominuje Szydło na szefową Rady Ministrów.
To za rządów Beaty Szydło wprowadzony zostaje m.in. sztandarowy program PiS czyli Rodzina 500 plus. W 2017 roku jednak Beata Szydło składa rezygnację, a prezydent Duda przyjmuje dymisję jej rządu. Na stanowisku szefa KPRM Szydło zostaje zastąpiona przez Mateusza Morawieckiego. Była premier pozostaje jednak w rządzie, otrzymując stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów i funkcję przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów.
Beata Szydło w Europarlamencie
W 2019 roku Beata Szydło kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Osiąga najwyższy wynik w skali kraju – 525 811 głosów. Zaczyna się dla niej europejska przygoda.