kredyt hipoteczny spłata

i

Autor: Gettyimages

Kredyt hipoteczny bez odsetek? Ten bank tak pożycza pieniądze na 20 lat

2019-08-09 15:43

Duński Nordea Bank wie, jak docenić stałych klientów. Zaproponuje im 20-letni kredyt hipoteczny, od którego nie będzie pobierał oprocentowania. To pierwszy w historii tego kraju tego typu kredyt.

Duńczycy, którzy rozważają zaciągnięcie kredytu hipotecznego mogą otrzymać atrakcyjne warunki od Nordea Bank. Już mieli możliwość wzięcia kredytu hipotecznego na 30 lat z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 0,5 proc. Teraz ma być jeszcze lepiej. Duński Nordea Bank rozważa również wprowadzenie możliwości kredytu z ujemnymi stopami procentowymi. W praktyce oznaczać to może, że bank dopłacałby klientowi do kredytu. Jak to możliwe? W taki sposób bank chce wpłynąć na ceny nieruchomości w Danii.

ZOBACZ TEŻ: Kredyt hipoteczny na dziurę w ziemi. Ile dopłacisz zanim wprowadzisz się do lokalu?

A jakie oprocentowanie kredytów hipotecznych mamy w Polsce? Wszystko zależy oczywiście od banku i indywidualnych ustaleń z klientem. Ale oprocentowanie waha się od 2,8 do ponad 4 proc. Do tego dochodzi nieco wyższe RRSO. Często w przypadku długoterminowych kredytów oddajemy bankowi ponad 50 procent pobranej kwoty. A i tak nie odstrasza to Polaków od zaciągania kredytów hipotecznych. Biuro Informacji Kredytowej podaje, że co drugi dorosły Polak spłaca obecnie kredyt. Najwięcej takich długów mają osoby w wieku 35-44 lat. Największe opóźnienia w spłatach rat mają najmłodsi kredytobiorcy - do 24. roku życia. Łączna wartość spłacanych kredytów względem PKB wynosi 32 proc.

Najnowsze