Garmin Camper Van

i

Autor: materiały prasowe Garmin Camper Van

Pierwsza nawigacja GPS Garmina zaprojektowana z myślą o podróżujących vanami [ZDJĘCIA]

2021-06-15 18:56

Garmin zaprezentował nowy rodzaj nawigacji satelitarnej GPS - CamperVan. Urządzenie zostało opracowane z myślą o osobach podróżujących po Europie vanami i mniejszymi kamperami. Użytkownicy docenią duży, czytelny wyświetlacz nawigacji CamperVan oraz nowe, unikalne funkcje od Garmin. Należą do nich m.in.: funkcja Trendy Places™, która wskazuje warte odwiedzenia miejsca, Local Spots™, umożliwiająca podróżnym odkrywanie ciekawych miejsc w okolicy, oraz Roadtrip Routes™, która pozwala zrezygnować z planowania i poszukać nowych tras pełnych przygód. Co więcej, CamperVan jest również pierwszym urządzeniem dedykowanym kamperom, w którym znajdziemy fabrycznie zainstalowany Zielony Przewodnik Michelin®, zawierający zdjęcia, opisy i opinie na temat miejsc, na które warto zwrócić uwagę.

- Vanlife to coraz popularniejszy sposób na podróżowanie i spędzanie wolnego czasu. Garmin postanowił więc stworzyć nawigację, która jest łatwa w obsłudze i na której można polegać, nawet podczas spontanicznej wycieczki. CamperVan wskazuje atrakcje po drodze, a nawet pokazuje podróżnym fabrycznie wgrane katalogi kempingów i miejsc postojowych - nie trzeba planować podróży ani obmyślać trasy. Wystarczy odkrywać - mówi Thiemo Weinschenk, senior product manager w dziale motoryzacji konsumenckiej w Garmin Europe.

- Cieszymy się, że nasz Zielony Przewodnik Michelin został wykorzystany w nawigacji Garmin CamperVan. Dzięki temu użytkownicy mogą w każdej chwili sprawdzić, gdzie na trasie znajdują się najlepsze atrakcje, bez konieczności tracenia dużej ilości czasu na poszukiwania - mówi Philippe Orain, dyrektor wydawniczy Michelin ds. przewodników turystycznych i kulinarnych. "Nasz trzygwiazdkowy system oceny od "godne uwagi" do "zobacz koniecznie" oraz wysokiej jakości zdjęcia ułatwiają miłośnikom road-tripów podjęcie decyzji o zjechaniu z trasy lub pozostaniu na drodze w celu znalezienia kolejnego ciekawego miejsca".

ZOBACZ: Zachowaj czujność z nową serią kamer samochodowych Garmin z zaawansowanymi opcjami łączności

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

CamperVan zna drogę! Najważniejsze funkcje:

●      Funkcje Trendy Places, Local Spots, Roadtrip Routes i Zielony Przewodnik Michelin dopełniają oceny podróżnych Tripadvisor®, które wskazują najlepiej oceniane restauracje i atrakcje w okolicy.

●      Zdjęcia satelitarne BirdsEye™ zapewniają wyraźne widoki z góry, ujawniając ukryte ścieżki do odległych miejsc; można je pobrać bezpośrednio na urządzenie za pomocą Wi-Fi®, bez konieczności posiadania subskrypcji

●      Fabrycznie zainstalowany katalog daje szybki dostęp do kempingów i miejsc postojowych: ACSI™, Campercontact™, Trailer's PARK™ oraz iOverlander™. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo znaleźć informacje o kempingach i inne polecane miejsca poza utartymi szlakami.

Dodatkowe funkcje

CamperVan jest również wyposażony w funkcję asystenta głosowego, dzięki czemu podróżni mogą sterować urządzeniem i pytać o drogę, mówiąc po prostu "Ok Garmin...". Ponadto kierowcy mogą pobrać aplikację mobilną Garmin Drive™ na swój kompatybilny smartfon z włączoną technologią Bluetooth®, aby wyświetlać powiadomienia z telefonu, udostępniać pliki GPX, sprawdzać bieżące ceny paliw, informacje o ruchu drogowym i pogodzie. Urządzenie jest kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC™ 40 lub BC™ 30 (sprzedawane oddzielnie), dzięki czemu kierowcy mogą z łatwością obserwować przestrzeń za kamperem podczas cofania.

Nawigacja satelitarna CamperVan jest już dostępna (wyłącznie w Europie), a jej sugerowana cena detaliczna wynosi €299.99. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę garmin.com/campervan. 

Produkty firmy Garmin, zaprojektowane z myślą o życiu na zewnątrz, zrewolucjonizowały przemysł motoryzacyjny i stały się niezbędne w życiu kierowców czy osób dojeżdżających do pracy. Zaangażowani w projektowanie przyjaznych dla użytkownika przenośnych rozwiązań nawigacyjnych, które zapewniają kierowcom oszczędność czasu i paliwa, pracownicy i projektanci Garmin wierzą, że każdy dzień jest okazją do innowacji i pobicia wczorajszych rekordów.

Najnowsze