Płatności zbliżeniowe BLIK w Alior Mobile i mBanku na smartfonach Huawei

2021-11-13 1:00
nowości Huawei 2021
Autor: materiały prasowe

Aplikacja Alior Mobile to kolejna aplikacja bankowa, która umożliwia wygodne płatności zbliżeniowe BLIK, także użytkownikom smartfonów z usługami Huawei. Użytkownicy smartfonów z usługami Huawei, w tym najnowszego fotograficznego smartfona Huawei nova 9, mogą od teraz korzystać z wygodnych płatności zbliżeniowych BLIK w aplikacji mBanku – w Polsce i za granicą.

Płatności zbliżeniowe BLIK to nowe rozwiązanie, które jest stopniowo udostępnianie jego użytkownikom. Do realizacji tych płatności nie jest potrzebna karta płatnicza, ani nie trzeba logować się do aplikacji banku – wystarczy jedynie odblokować smartfon (wyposażony w NFC) i przyłożyć go do terminala. 

mBank był pierwszym bankiem, który w maju 2020 roku wprowadził swoją aplikację mobilną do AppGallery. Aplikacja została zintegrowana z usługami Huawei siedem miesięcy później, w grudniu zeszłego roku, co umożliwiło użytkownikom najnowszych smartfonów marki opartych o Huawei Mobile Services korzystanie z jej funkcjonalności, w tym płatności BLIK takich jak przelew na telefon czy płatności za pomocą kodu. Teraz do tej palety możliwości dochodzą również płatności zbliżeniowe BLIK.

ZOBACZ: Zakupy za darmo do 200 zł w znanej perfumerii. Nowa promocja na słuchawki FreeBuds Lipstick

Tańczące z promocjami 12.11.2021

- BLIK podbił serca naszych klientów. Z miesiąca na miesiąc ta metoda płatności zyskuje na popularności, szczególnie w internecie. Od teraz klienci będą mogli wykorzystać go, żeby jeszcze szybciej i prościej płacić zbliżeniowo za swoje codzienne zakupy w sklepach bez użycia fizycznej karty – mówi Jagoda Wierzbicka, wicedyrektor departamentu bankowości codziennej w mBanku.

Z kolei aplikacja Alior Banku – Alior Mobile – dostępna jest w AppGallery od grudnia zeszłego roku, a zintegrowana z usługami Huawei została pod koniec września bieżącego roku.

– Aplikacja Alior Mobile ma wspierać naszych klientów w ich codziennym życiu, dlatego stale rozwijamy jej możliwości. Ścisła współpraca Alior Banku z Huawei i obecność aplikacji w AppGallery pozwala poznać nasze produkty i usługi coraz większej liczbie użytkowników smartfonów. To właśnie z myślą o nich chcemy zapewniać w aplikacji Alior Mobile wygodny dostęp do produktów finansowych, również tych pozabankowych, takich jak kupowanie biletów komunikacji miejskiej, opłacanie parkowania czy automatyczne płatności za przejazd przez bramki na autostradach, a teraz także dostęp do płatności zbliżeniowych BLIK – mówi Michał Targoński, dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku.

Sonda
Czy korzystasz ze smartwatcha?

Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 141 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei opartych o autorski system usług mobilnych. W Polsce dostępnych jest 1700 aplikacji polskich dostawców, w tym 7 aplikacji banków zintegrowanych z HMS, oraz ponad 34 tysiące aplikacji dostępnych dla polskich użytkowników. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 550 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE