Wielka zmiana na Facebooku. Serwis zmieni się już w przyszłym tygodniu

2019-11-06 16:03 ŁT
Facebook
Autor: AFP/EAST NEWS

Facebook po 15 latach istnienia odchodzi od charakterystycznego białego logotypu na niebieskim tle. Od przyszłego tygodnia logo giganta technologicznego będzie dostosowane do otoczenia, a konkretnie do aplikacji, przy której będzie występować. Np. w przypadku WhatsAppa będzie to kolor zielony, a Instagrama - różnorodna kolorystyka. W ten sposób firma, chce ujednolicić identyfikację Facebooka w innych aplikacjach należących do Marka Zuckerberga.

Firma tłumaczy, że jej nowe logo zestawione z samych dużych liter (FACEBOOK) zostało wybrane m.in. właśnie dla większej przejrzystości, aby wyraźnie rozróżnić serwis społecznościowy Facebooka, który zachowuje swój charakterystyczny logotyp. Nowy znak graficzny będzie występował w różnych wersjach kolorystycznych w zależności od konkretnej platformy w ekosystemie Facebooka - aplikacja Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace, Portal i Calibra.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga! Atak oszustów na Allegro! Użytkownicy tracą pieniądze

- Facebook zaczynał jako pojedyncza aplikacja. Dziś, 15 lat później, oferujemy całą gamę produktów, które pomagają w utrzymywaniu kontaktu z naszymi przyjaciółmi i rodziną, szukaniu nowych społeczności i rozwijaniu interesów - czytamy w komunikacie prasowym.

Najnowsze