500 plus trafiło do Trybunału Konstytucyjnego

i

Autor: Shutterstock

500 plus jest droższe niż zakładał rząd! Czy pieniędzy starczy dla wszystkich?

2017-05-29 18:34

Do końca kwietnia program „Rodzina 500 plus" pochłonął blisko 25 mld złotych. Do końca marca wydatki na realizację programu wyniosły 23,6 mld złotych. Szacowane koszty „500 plus" będą wyższe niż zakładał resort rodziny. Czy będzie to miało przełożenie na wypłaty świadczenia?

Do końca kwietnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało ok. 24,9 mld zł na realizację swojego flagowego programu. Według szacunków MRPiPS od początku stycznia do końca grudnia br. program „Rodzina 500 plus" będzie kosztować 24,5 mld złotych. Resort nie był przygotowany na tak duży wydatek. Na realizację programu zabezpieczono tylko 23,1 mld złotych. Na szczęście jeszcze w kwietniu minister rodziny Elżbieta Rafalska złożyła deklarację, że uda się wygospodarować brakujące środki.

Zobacz też: Dostajesz jeden z tych zasiłków na dziecko? Możesz go stracić!

W maju do konsultacji trafił projekt nowelizacji niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin. Chociaż ministerstwo nie wyklucza korekt rządowego programu, to zasady wypłaty świadczeń wychowawczych nie ulegną zmianie. Nie zmieni się także próg dochodowy dotyczący świadczenia na pierwsze dziecko w wysokości 800 zł dochodu w przeliczeniu na jednego członka rodziny lub 1200 zł w przypadku rodziny, w której wychowuje się dziecko z niepełnosprawnością.

Oprac. na podst. biznes.onet.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze