Elżbieta Rafalska

i

Autor: Marcin Wziontek

500 plus nie wpływa na wzrost bezrobocia kobiet

2016-10-07 14:52

Zdaniem Elżbiety Rafalskiej rynek pracy w Polsce rozkwita, a program 500 plus nie wpływa na wzrost bezrobocia kobiet. Tymczasem analitycy rynku mają inne zdanie na ten temat.

Poziom bezrobocia spada. Na koniec września w urzędach pracy było zarejestrowanych 1 mln 325,6 tys. osób, co oznacza spadek w porównaniu do końca sierpnia o 21,2 tys. osób (o 1,6 proc.). Widząc takie optymistyczne dane, minister resortu pracy nie ukrywała zadowolenia.  - Jeżeli rynek nam rozkwita w sezonie jesiennym, to jest to bardzo dobra informacja - powiedziała Elżbieta Rafalska. I podkreśliła, że  resort pracy nie zauważył, aby program 500 plus wypłynął na wzrost bezrobocia wśród kobiet.

Zobacz: Stopy procentowe bez mian

Tymczasem z wyliczeń Centrum Analiz Ekonomicznych (CenEA) wynika, że w ciągu najbliższych kilku lat prawie ćwierć miliona matek zrezygnuje z pracy, bo zarabiają tak mało, że zamiast pensji będą wolały pobierać 500 zł na dziecko. W tej grupie są głównie panie z mniejszych miejscowości i posiadające niższe wykształcenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze