Allegro zostało sprzedane za prawie 13 mld zł!

2016-10-14 21:27
Allegro na sprzedaż?
Autor: Wikimedia Commons

Popularny serwis internetowy Allegro na co dzień pośredniczy w zakupach, a teraz sam stał się przedmiotem transakcji. Został właśnie sprzedany za równowartość ok. 13 mld zł!

O tej transakcji mówiło się od jakiegoś czasu. Polską stroną z aukcjami internetowymi interesowali się Amerykanie i Chińczycy, ale w końcu trafiła ona w ręce europejskich funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira i Mid Europa. Fundusze wydały na zakup portalu aukcyjnego prawie 3,3 mld dolarów, czyli ok. 13 mld zł. Oznacza to, że kupno Allegro jest największą transakcją w historii polskiego internetu. Do tej pory portal należał do południowoafrykańskiej firmy Naspers, która pozbyła się go po ośmiu latach. Aby zakup Allegro mógł być sfinalizowany potrzebna jest jeszcze zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ostateczna umowa sprzedaży ma zostać podpisana przed końcem 2017 r.

Źródło: tvn24bis.pl, cashless.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze