Anna Streżyńska

i

Autor: VIPHOTO Anna Streżyńska, minister cyfryzacji w rządzie Beaty Szydło

Anna Streżyńska nie jest już milionerką [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2017-04-26 20:43

Minister cyfryzacji jako ostatnia z członków rządu ujawniła wartość swojego majątku. Posiada blisko 900 tys. zł i dom o powierzchni ok. 150 m kwadratowych. Czy Anna Streżyńska miała coś do ukrycia?

Żaden członek rządu nie zwlekał tak długo jak Anna Streżyńska z podaniem do wiadomości publicznej danych na temat swojego majątku – informuje tvn24bis.pl. Minister Mateusz Morawiecki, który także nie śpieszył się z ujawnieniem swoich zarobków, zrobił to już w styczniu. Podobno minister cyfryzacji tłumaczyła, że upublicznienie danych jest dobrowolne, a ona ma na względzie przede wszystkim dobro rodziny i to ze względu na nią zwlekała z ujawnieniem oświadczenia majątkowego.

Minister w dalszym ciągu jest współwłaścicielką domu o powierzchni 144 m kw., usytuowanego na działce liczącej 1259 m kwadratowych. Majątek Streżyńskiej uzupełniają: gospodarstwo rolne o powierzchni 11,2 ha, w tym 3,5 ha użytków rolnych nabytych od Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w 2004 r., oraz odziedziczony użytek rolny o powierzchni 650 m kw. (współwłasność). Szefowa Ministerstwa Cyfryzacji w dalszym ciągu posiada Citroena Xsarę (rocznik2003) oraz Peugeot Partnera z 1999 roku.

Polityk oszacowała swój majątek na 879 244,18 złotych. Wynika z tego, że majątek Anny Streżyńskiej uszczuplił się, w porównaniu do 1,04 mln zł, których posiadanie zadeklarowała w poprzednim oświadczeniu majątkowym, z 16 listopada 2015 roku.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze