Auchan

i

Autor: Shutterstock Auchan

Firma wyjaśnia

Auchan w Rosji otwiera nowy format sklepów. Markety z markami własnymi sieci

2023-03-13 14:16

Francuski detalista Auchan planuje uruchomić nowy format sklepu w Rosji, gdzie sprzedawane będą prawie wyłącznie produkty marek własnych. Ma to podwoić obecność firmy na rynku, z którego inne firmy rezygnują z powodu agresji Rosji na Ukrainę - podał Reuters. Na początku marca "The Insider" oraz Le Monde opublikowali nowe dowody dotyczące wsparcia rosyjskiej armii przez Auchan. Według nich sieć wiedziała o przeznaczeniu produktów, przekazanych Rosji w ramach zbiórki. Firma temu stanowczo zaprzecza w najnowszym stanowisku, które cytujemy w całości na końcu tekstu.

Francuzi mimo sankcji nie zamierzają bojkotować rosyjskiego rynku

Jednocześnie francuska firma, która ma ok. 230 sklepów w Rosji, podtrzymuje swoje stanowisko, że jego główną misją w tym kraju jest dostarczanie ludności wysokiej jakości produktów po przystępnych cenach.

Na początku marca "The Insider" oraz Le Monde opublikowali nowe dowody dotyczące wsparcia rosyjskiej armii przez Auchan. Według nich sieć wiedziała o przeznaczeniu produktów, przekazanych Rosji w ramach zbiórki.

W lutym br. "Le Monde" oraz portale śledcze Bellingcat i rosyjski Insider zebrały wspólnie dowody na to, że francuska firma jest zaangażowana w pomoc Rosji. Ta jednak stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom.

W Polsce Klub Jagielloński wytacza działa przeciwko sieci Auchan, która wciąż jest aktywna w Rosji. Organizacja będzie namawiać polskich dostawców na wycofanie swoich produktów z francuskiej sieci.

STANOWISKO AUCHAN RETAIL:

Auchan kategorycznie zaprzecza informacjom o otwieraniu nowych sklepów w Rosji. W reakcji na pojawiające się w europejskich mediach publikacje, będące efektemopublikowanych przez Agencję Reuters nieprawdziwych informacji, Auchan kategorycznie zaprzecza jakoby firma otwierała nowe sklepy w Rosji -czytamy w oświadczeniu spółki.

  • Nie, Auchan nie otwiera nowych sklepów ani nie tworzy nowych powierzchni sprzedaży w
  • Rosji.
  • Nie, Auchan nigdy nie planowało podwojenia liczby sklepów w Rosji. Ta "informacja" nie
  • pojawia się nigdzie w komunikatach czy planach strategicznych Auchan Russia czy Auchan
  • Retail. Jest nieprawdziwa.
  • Tak, Auchan Retail wstrzymało wszystkie inwestycje swojej rosyjskiej spółki zależnej.
  • Tak, Auchan Retail bezwzględnie przestrzega warunków obecnego embarga i sankcji, działając w ściśle określonych ramach prawnych.

Dalej firma przypomina, że 9 marca br. Auchan Russia ogłosiło rebranding jednego z istniejących już sklepów sieci (funkcjonujących pod marką Atak) na markę "My Auchan". 

"W ten sposób Auchan Retail kontynuuje realizację swojego zobowiązania wobec ludności cywilnej Ukrainy i Rosji, jakim jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości żywności w możliwie najlepszej cenie, dzięki utrzymaniu sklepów sieci na terenie obu tych krajów otwartych. Misja ta jest kontynuowana"-czytamy w oświadczeniu.

Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń

Źródło: portalspożywczy.pl

Sonda
Popierasz sankcje wobec Rosji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze