Joe Biden

i

Autor: SHUTTERSTOCK Prezydent USA: w środę nałożymy sankcje na rosyjskie elity.

Biden: Jeżeli Rosja najedzie na Ukrainę, nie będzie projektu Nord Stream 2

2022-02-07 22:39

W poniedziałek 7.02. w Białym Domu prezydent USA Joe Biden spotkał się z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Po spotkaniu Biden stanowczo zapowiedział: - Jeśli Rosja zdecyduje się na agresję, odpowiemy razem z Niemcami i całym NATO. Nie będzie też wtedy projektu Nord Stream 2.

Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz złożył pierwsza wizytę w USA. Spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem. Po rozmowach na wspólnej konferencji Biden był pytany miedzy innymi o przyszłość gazociągu Nord Stream 2 w przypadku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

- Jeśli Rosja zdecyduje się na agresję, odpowiemy razem z Niemcami i całym NATO - powiedział prezydent USA Joe Biden. Zapewnił, że obie strony zgodziły się, że w takim przypadku nie może być powrotu do "business as usual".

Biden podkreślił, że podczas spotkania z szefem niemieckiego rządu ustalił pakiet sankcji przeciwko Rosji, a oba kraje są zgodne co do odpowiedzi na ewentualną agresję przeciwko Ukrainie.

Kwaśniewski gościł u Olejnik. Jego słowa o Putinie i Ukrainie mogą sprawić, że nie zaśniesz

- Jeżeli Rosja najedzie na Ukrainę, to znaczy czołgi przekroczą granicę Ukrainy ponownie, nie będzie już wtedy projektu Nord Stream 2. Wtedy ten projekt będzie projektem skończonym - powiedział amerykański przywódca. - Obiecuję, że będziemy w stanie to zrobić - zapewnił.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała w poniedziałek, że Stany Zjednoczone i Niemcy są zjednoczone w próbie zapobieżenia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Administracja Bidena poinformowała również, że budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie wstrzymana, jeśli Rosja zdecyduje przypuścić ofensywę na Ukrainę.

Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Wojna nie skończy się na Ukrainie
Sonda
Kogo wolisz, Trumpa czy Bidena?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze