Bon turystyczny. Dla kogo 500 plus? Od kiedy?

2020-06-08 10:45
500 plus na wakacje. Nowy bon turystyczny, kto otrzyma?
Autor: Pixaby 500 plus na wakacje. Nowy bon turystyczny, kto otrzyma?

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych będzie najprawdopodobniej dostępny już podczas tegorocznych wakacji. Nowe świadczenie miałoby wspomóc rodziny i umożliwić im wakacyjny wypoczynek, jednocześnie wspierając polską branżę turystyczną. Kto dostanie 500 plus na wakacje i od kiedy można składać wnioski?

Miał być bon 1000 zł na wakacje dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, a będzie 500 zł na wakacje na każde dziecko. W sobotę prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że rodziny otrzymają bon turystyczny na wzór programu 500 plus – na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na wyjazd, kolonię, czy wczasy. Wyjaśnił, że "chodzi o to, żeby przede wszystkim mogły skorzystać z tej pomocy rodziny z dziećmi". To także kolejny pomysł na wsparcie branży turystycznej, która najmocniej ucierpiała przez epidemię koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ: Maturzysto wybierz mądrze! Oto top kierunki studiów, które się opłacą. ZOBACZ

  • Dla kogo bon turystyczny?

Bony będą dystrybuowane w kwocie 500 zł na każde dziecko, analogicznie do programu 500 plus. 500 plus jest bezzwrotnym świadczeniem wysokości 500 zł, przysługującym na dziecko do 18. roku życia. Wniosek o bon będą składali rodzice korzystając z tego samego systemu co przy 500 plus. 

  • Od kiedy? Do kiedy?

Bon 500 zł na wakcje dla każdego dziecka może zostać uruchomiony już w te wakacje, a dokładniej ma zacząć działać pod koniec lipca. Bon ma być ważny do końca 2021 roku.

  • Gdzie wykorzystać?

Nowe świadczenie będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych, które przystąpią do programu. Według informacji portalu money.pl pieniądze będą wypłacone w postaci kodu elektronicznego. Numer kodu wystarczy podać w danym ośrodku, a właściciel po kilku dniach otrzyma przelew.

Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy poinformował, że więcej szczegółów dotyczących bonu turystycznego zostanie przedstawionych w tym tygodniu.

Z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel wyjaśnił szczegóły projektu w Polsat News. Jak podkreślił, chodzi o to, żeby z bonu mogły skorzystać rodziny z dziećmi. Nowy program socjalny ma także wesprzeć polską turystykę, która generowała 6 proc. polskiego PKB. Dodał też, że wydatki państwa związane z walką z kryzysem wywołanym pandemią to prawie 30 mld zł i "w ramach tego była możliwość takiego bonu". Doprecyzował, że bon jest elementem "Planu Dudy", który ma pobudzić rozwój i pozwolić wyjść polskiej gospodarce z zapaści.

SPRAWDŹ TAKŻE: Pracodawcy RP: Czy Tarcza 4.0 będzie dla przedsiębiorców niedźwiedzią przysługą?

Źródło: money.pl, Polsat News

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze