Bon turystyczny

i

Autor: www.pixabay.com Bon turystyczny

Bon turystyczny – gdzie można go wykorzystać w wakacje 2021

2021-06-21 12:42

Bon turystyczny cieszy się olbrzymią popularnością, szczególnie teraz, gdy zbliżają się wakacje 2021, co raz więcej rodziców decyduje się na wykorzystanie tej pomocy podczas rodzinnego wyjazdu na urlop. Bon turystyczny może otrzymać każdy rodzic pobierający na swoją pociechę świadczenie Rodzina 500 Plus, jest to jednorazowa pomoc w wysokości 500 zł. Jak podaje ZUS pozostało jeszcze tylko 10 miesięcy na jego wykorzystanie. Gdzie w te wakacje będzie można to zrobić?

Bon turystyczny najlepiej wykorzystać w wakacje 2021

Początek wakacji zbliża się nieubłaganie, jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z tego względu rośnie również zainteresowanie społeczeństwa bonem turystycznym. Przypomnijmy, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego przygotował bon turystyczny, aby pomóc rodzinom wychowującym dzieci, wyjechać na wakacje, w tych trudnych finansowo czasach. Dla wielu osób czas pandemii wiązał się z poważnym ograniczeniem budżetu domowego, w założeniu bon miał temu zaradzić. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z portalem WP, że "Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł".

Gdzie i kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Za pomocą bonu turystycznego można zapłacić za usługi hotelarskie, a także atrakcje turystyczne na terenie całego kraju. Na jego wykorzystanie, każdy rodzić, bądź opiekun ma czas do marca przyszłego roku. Warto pamiętać, że nie podlega on wymianie na gotówkę, bądź inne środki płatnicze. Z opublikowanych niedawno przez ZUS danych wynika, że do tej pory wydano już ponad 1,6 mln bonów o łącznej wartości niespełna 1,5 mld zł.

Bon turystyczny można wykorzystać już w ponad  22,7 tys. podmiotach turystycznych i organizacjach pożytku publicznego, które zgłosiły się do partycypacji w programie. Bon można pobrać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, znajduje się w zakładce "Ogólny". Żeby go zobaczyć, w menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". 

Sonda
Czy skorzystałeś już z bonu turystycznego?
Raport z anteny 21.06, godz.10
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze