Forum Ekonomiczne Krynica 2019 - Wanda Buk

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Forum Ekonomiczne Krynica 2019 - Wanda Buk

Buk: Sieć 5G nie jest groźniejsza od sieci poprzednich generacji [WIDEO]

2019-09-09 11:31

Sieć 5G ma być kręgosłupem społecznym i gospodarczym, a nawet spowodować przemiany porównywalne z rewolucją przemysłową. Czym w zasadzie jest to 5G? Tłumaczy nam to Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

- Wokół tej technologii narosło już wiele legend. Sieć 5G to po prostu kolejny standard sieci mobilnej. Zapewni dużo szybsze parametry. To kolejny krok w rozwoju telekomunikacji. Jeżeli chodzi o zagrożenia, sieć 5G niczym nie różni się od sieci 4G. Wszystkie te standardy wykorzystują dokładnie te same zjawiska fizyczne. Jeżeli mielibyśmy z punktu widzenia technicznego opisać różnice, moglibyśmy porównać poprzednią generację do dużego reflektora. Byłaby to jedna stacja bazowa, która silnie emituje światło. Sieć piątej generacji, to kilkanaście małych żaróweczek, rozlokowanych w tym pokoju, które emitują światło dużo słabiej, ale równomiernie pokrywają światłem pomieszczenie - mówi Wanda Buk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze