CBA

i

Autor: CBA

Były prezes PKN Orlen zatrzymany przez CBA! Chodzi o setki tysięcy łapówki

2020-09-29 8:58

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby w sprawie śledztwa skierowanego wobec byłego polskiego ministra Sławomira Nowaka. Jak podaje portal TVP Info, jednym z zatrzymanych jest były prezes PKN Orlen - Dariusz K. Aresztowano także byłego członka zarządu spółek energetycznych Wojciecha T., związanego m.in. z PGE i Energą.

Trzy kolejne osoby zostały zatrzymane w sprawie korupcyjnej prowadzonej przeciwko byłemu ministrowi Sławomirowi Nowakowi. Mają usłyszeć zarzuty w związku z podejrzeniem wręczenia Nowakowi łapówek na łączną kwotę kilkuset tysięcy złotych w zamian za pomoc w kwestiach związanych z objęciem intratnych stanowisk. Zgodnie z komunikatem, funkcjonariusze z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku zatrzymali m.in. byłego prezesa polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Dariusza K. Jak podaje portal tvp.info chodzi o byłego szefa PKN Orlen. Wśród zatrzymanych jest też były członek zarządu spółek energetycznych - Wojciech T. CBA nie podało informacji na temat trzeciej osoby.

ZOBACZ TEŻ: Odciski palców w dowodzie osobistym w przyszłym roku. Czy trzeba go wymienić?

CBA zaznaczyło, że postępowanie jest rozwojowe, cały czas gromadzone i analizowane są w sprawie materiały dowodowe.

Sławomir Nowak został zatrzymany przez CBA 20 lipca w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Zarzuty, jakie postawiła Nowakowi prokuratura, dotyczą okresu od października 2016 roku do września 2019 roku, kiedy był szefem ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Ukraińscy śledczy twierdzą, że w czasie pełnienia swojej funkcji Nowak miał nielegalnie przyjmować pieniądze przy zamówieniach na budowę dróg. Wraz z nim zatrzymano byłego szefa jednostki wojskowej GROM Dariusza Z. i przedsiębiorcę Jacka P. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Tatuażyści zarabiają po lockdownie. Polacy szturmem rezerwują wizyty w studiach

Źródło: tvp.info

Najnowsze