Cyberpunk 2077 - gra doczeka się własnej monety, która będzie środkiem płatniczym w jednym miejscu na świecie

i

Autor: Screen: https://youtu.be/LembwKDo1Dk

CD Projekt zarobił fortunę na Cyberpunk 2077, ale mniejszą niż się spodziewano

2021-04-16 10:26

"Cyberpunk 2077" był jedną z najbardziej oczekiwanych gier ubiegłego roku. Spodziewano się godnego następcy "Wiedźmina 3". Polskie studio miało zarobić fortunę. Ostatecznie okazało się, że zimowa premiera nowej gry była, delikatnie mówiąc, falstartem, a pierwsze miesiące życia "Cyberpunka" upłynęły w atmosferze zawodu i zgrzytania zębami przy odkrywaniu kolejnych błędów. Kiedy emocje ochłonęły - jaka jest kondycja CD Projektu?

Czy "Cyberpunk 2077" był hitem? Dane za 2020 r. wskazują, że chociaż prognozy okazały się przesadzone, to wcale nie jest tak źle jak mogłaby sugerować atmosfera towarzysząca premierze gry. Skonsolidowany zysk netto CD Projektu wyniósł 1,15 mld zł a szacunkowe przychody 2,14 mld zł. Kurs studia zareagował zwyżką, na otwarciu sesji w piątek wrósł o 1,4 proc. do 190 zł.

- W połowie marca średnia oczekiwań analityków ankietowanych przez „PB” wskazywała na 1,28 mld zł zysku producenta gier w ubiegłym roku. Mediana wynosiła 1,2 mld zł - pisze "Puls Biznesu".

Bloomberg prognozował zysk na poziomie 1,26 mld zł, a przychody 2,33 mld zł. Prognozy PAP Biznes były jeszcze bardziej optymistyczne: 1,33 mld zł zysku netto i 2,43 mld zł przychodów. "Puls Biznesu" obliczył, że przychody w IV kwartale wyniosły 1,67 mld zł, a zysk netto 984 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Typy produktów kredytowych. Co bank chciał powiedzieć w ulotce?

W rozmowie z "PB" Krzysztof Tkocz, analityk DM BDM wyjaśnił, że szacunkowe wyniki, które podała spółka są niższe niż zakładano, więc odebrano je negatywnie. Według Piotra Bogusza z BM mBanku wstępne szacunki przerosły oczekiwania, głownie ze względu na różnicę w sprzedaży. Jak ocenia specjalista, uwagę inwestorów zwraca znaczny spadek aktywnych graczy na Steamie oraz możliwa niska sprzedaż na początku roku.

Cyberpunk 2077 to gra, na którą wielu fanów czekało od lat. Po premierze nowy tytuł CD Projekt wzbudził mieszane uczucia. Chociaż wielu graczy doceniło ogromną pracę programistów, to w momencie premiery Cyberpunk 2077 był po prostu niedokończony i pełen błędów, a na starszych konsolach niemal niegrywalny.

SPRAWDŹ: 4000 zł na dziecko w 2021 r. Tylko dla tych, którzy punktualnie złożą PIT. Jak dostać?

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się Night City, megalopolis rządzonym przez bezwzględne korporacje, technologię i obsesyjną pogoń za przerabianiem ciała. Jako najemnik o imieniu V gracze ruszają w pogoń za jedynym w swoim rodzaju implantem — kluczem do nieśmiertelności. Przemierzając najniebezpieczniejsze miasto przyszłości, spotykają galerię wielowymiarowych osobistości, w tym zbuntowanego rockerboya Johnny’ego Silverhanda, w którego wcielił się Keanu Reeves. Tworzą również własny styl gry, modyfikując stworzoną przez siebie postać, a także zmierzą się z szeregiem niełatwych decyzji, które kształtują fabułę oraz świat tytułu.

Sonda
Jak oceniasz Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077: najbardziej szokujące momenty gry
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany