Czy ekonomista to zawód przyszłości? – Józef Orzeł dla AZiR

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Czy ekonomista to zawód przyszłości? – Józef Orzeł dla AZiR

2021-01-28 23:38

– Póki jeszcze jest tak, że coś robimy i ktoś nam za to płaci, a za to możemy coś kupić, to gospodarka pieniężna będzie istniała. Jeśli tak, to na pewno będzie potrzebny zawód liczenia tych pieniędzy, opłacalności itd. – mówi Akademii Zarządzania i Rozwoju Józef Orzeł (azir.edu.pl), prezes Klubu Ronina.

Józef Orzeł szczególną uwagę zwraca na rosnącą rolę elektronicznego pieniądza. – Póki jeszcze ludzkość nie wymyśliła czegoś innego niż pieniądze, to ekonomiści będą potrzebni. Kłopot jest taki, że być może nam te pieniądze znikną z pola widzenia – uważa absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa).

Według Józefa Orła, jeżeli chcemy być ekonomistą i mieć pracę za 30 lat – nie możemy poprzestawać na specjalizacji. – Trzeba mieć tę wiedzę ogólną, żeby było wiadomo, po co ta specjalizacja istnieje i dlaczego może kiedyś zniknąć – wyjaśnia. Orzeł podkreśla również, jak niezwykle istotna jest wiedza, co dzieje się na świecie, jakie trendy obowiązują, do czego mogą one doprowadzić oraz właśnie wyobraźnia, która pokaże nam, co będzie się działo z naszą wiedzą w przyszłości. – Ale jeżeli sobie wymyślimy nie tyle zawód, ile zdolność uczenia się tego, co nas interesuje, to nie zginiemy nigdy – podsumowuje.

Czy ekonomista to zawód przyszłości? Więcej w wypowiedzi Józefa Orła dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl , to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany