Dane 2 mln Polaków wyciekły z Facebooka

i

Autor: shutterstock

Czy twoje dane wyciekły z Facebooka? „ogromne zagrożenie dla prywatności wielu osób”

2021-05-06 15:20

Polski oddział Facebooka otrzymał pismo od prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Chodzi o wyciek danych osobowych dwóch milionów użytkowników z Polski.

Jan Nowak, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zwrócił się do polskiego oddziału Facebooka w sprawie wycieku danych osobowy polskich użytkowników serwisu społecznościowego.

Jak czytamy w liście otwartym, prezes apeluje o podjęcie przez firmę działań w celu „ograniczenia ryzyka wykorzystania danych osobowych objętych naruszeniem poprzez zaoferowanie usługi umożliwiającej wszystkim polskim użytkownikom sprawdzenia, czy naruszenie to ich dotyczy” – napisano w komunikacie UODO.

Kradzież doskonała? W taki sposób para z Gliwic wyniosła z drogerii cenne kosmetyki. Nagranie szokuje

Jak wskazano w liście wyciek danych z Facebooka stanowi „ogromne zagrożenie dla prywatności wielu osób”. UODO przedstawił także potencjalne zagrożenia, które może ze sobą nieść przechwycenie informacji poufnych.

Użytkownicy mogą być narażeni nie tylko na otrzymywanie wiadomości klasyfikowane jako spam, ale także ze względu na przechwycenie numerów telefony, być celem nieuczciwych i uporczywych kampanii sprzedażowych w formie telemarketingu. Wreszcie pozyskane dane mogą posłużyć do celów przestępczych.

Najnowsze