Czy w niedzielę, 31 maja zrobimy zakupy? Niedziele handlowe 2020

2020-05-29 13:17 KaJa
Zakaz handlu w niedzielę zaostrzony!
Autor: pixabay.com Które niedziele będą handlowe w 2020 roku?

Wydaje się, że Polacy przyzwyczaili się już do zakazu handlu w niedziele. W 2020 roku przepisy po raz kolejny zostały zaostrzone i niedziel handlowych jest zaledwie kilka. Pojawiły się również apele, aby w związku z pandemią i trudną sytuacją w polskiej gospodarce czasowo przywrócić handel przez siedem dni w tygodniu. Jak na razie w tej sprawie nie zapadły żadne decyzje, jednak resort rozwoju jest zdania, że nie ma potrzeby, by wprowadzać zmiany w przepisach. Sprawdź, czy w najbliższą niedzielę 31 maja będzie można zrobić zakupy.

W 2020 roku niedziele niehandlowe stanowią zdecydowaną większość. Zakupy zrobimy jeszcze zaledwie w kilka wybranych, w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Zatem najbliższa niedziela, 31 maja pozostaje niehandlowa.

Czytaj również: Tydzień super okazji w Lidlu. Ręczniki za 8 złotych

Zakazem nie są objęte między innymi sklepy na stacjach benzynowych, lodziarnie, kwiaciarnie, lokale funkcjonujące jako placówki pocztowe i sklepy zlokalizowane na dworcach. Dopuszczalne jest również otwarcie placówki gdzie za ladą stanie właściciel lub jego najbliższa rodzina.

Zobacz też: Szorty za 4 zł ! Wielka promocja w Pepco na ubranka dla dzieci

W ostatnim czasie wróciła dyskusja o czasowym zniesieniu zakazu handlu w niedziele. Zdaniem niektórych przedsiębiorców czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele pomogłoby sklepom nadrobić straty jakie poniosły w wyniku zamknięcia gospodarki. Takie rozwiązanie mogłoby tez mieć znaczenie dla rozprzestrzenienia się epidemii, możliwość robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia rozładowałaby kolejki. Poseł Ireneusz Raś wystosował w tej sprawie interpelacje do prezesa Rady Ministrów. W odpowiedzi na interpelacje przygotowaną przez sekretarza stanu Stanisława Szweda czytamy, że resort rozwoju na bieżąco monitoruje sytuację branży handlowej i obecnie nie ma podstaw, aby zmieniać przepisy dotyczące zakazu sprzedaży w ostatni dzień tygodnia.

 Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Zobacz jak bawią się malutkie rysie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze