Masaż gorącą czekoladą

i

Autor: materiały partnera

Dlaczego rząd zamyka salony masażu?

2020-10-25 11:10

Lockdown w Polsce w czasie pandemii koronawirusa. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców informuje Ministra Zdrowia o kolejnym przykładzie niezrozumiałych obostrzeń, tym razem dotyczących podmiotów prowadzących m.in. salony masażu.

Pismem z dnia 23 października 2020 r. Rzecznik MŚP poinformował Ministra Zdrowia o przykładzie niezrozumiałych obostrzeń. Zgodnie bowiem z aktualną treścią § 6 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia, do odwołania ustanowiono zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r. poz. 1292, ze zm.) oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w PKD w podklasie 96.04.Z). Jednakże zgodnie z tą podklasą PKD obejmuje ona działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia. Innymi słowy, na podstawie powyższych regulacji działalność m.in. salonów masażu została zakazana.

Rzecznik MŚP zwraca uwagę na to, że przedsiębiorcy, których działalność została sklasyfikowana w PKD 96.02, a więc tacy, którzy zajmują się m.in. masażami twarzy, manicure i pedicure, robieniem makijażu – nie są objęci powyższym zakazem. Tym samym przedsiębiorca prowadzący salon masażu objęty jest całkowitym zakazem wykonywania działalności gospodarczej, podczas gdy podmiot wykonujący m.in. masaże twarzy już nie. Rzecznik MŚP podniósł, że taka sytuacja jest całkowicie niezrozumiała i budzi poczucie niesprawiedliwości wśród przedsiębiorców.

Protest restauratorów "Martwe krzesła" na Wrocławskim rynku
Najnowsze