Dom od Biedronki nagrodą za pomaganie  zdjęcie otwierające

i

Autor: Materiały prasowe

Dom od Biedronki nagrodą za pomaganie

2022-03-25 16:58

Zakupy na start w Polsce dla rodziny ukraińskich uchodźców zdecydowały o tym, że pani Joanna z Tarnowskich Gór w województwie śląskim wygrała 500 tys. złotych na zakup mieszkania lub domu w loterii „Wygraj mieszkanie z Biedronką”. Jak widać dobro powraca, a pomagać warto, bo można wygrać. I to sporo!

- Moi sąsiedzi z bloku są z Ukrainy, mieszkają trzy piętra wyżej - opowiada pani Joanna. Nie przelewa im się, u nas w regionie są kłopoty z pracą. Wkrótce po tym jak wybuchła wojna, do sąsiadów przyjechała synowa z dwojgiem dzieci: 13-letnim chłopcem i 7-letnią córką. Uciekając przed wojną, na Ukrainie zostawili dobytek życia, więc pomoc zaczęliśmy od przekazanie zabawek naszej córki naszej nowej małej sąsiadce, aby ten trudny czas nie był dla niej aż tak dramatyczny – dodaje.

A potem przyszedł czas na kolejną pomoc, tym razem już za pieniądze.

- W prostym odruchu serca postanowiliśmy z mężem wspomóc naszych nowych sąsiadów podstawowymi produktami spożywczymi, po które poszliśmy do naszej Biedronki – opowiada pani Joanna.

Pani Joanna była bardzo hojna dla potrzebujących obywateli Ukrainy. W Biedronce wydała na ich potrzeby ponad 380 zł, wszystko przekazując nowym sąsiadom. Koszyk pomocy zawierał m. in.: sery, wędliny i ryby, owoce i warzywa, w tym jabłka, banany, mandarynki i pomarańcze, olej, ryż i kaszę, herbatę soki, słodycze oraz środki higieniczne i środki czystości. Zakupy zostały dokonane 7 marca w sklepie w Tarnowskich Górach przy ul. Bytomskiej 30.

Niewykluczone, że do sąsiadów pani Joanny wkrótce dołączy jeszcze ich córka razem z dzieckiem, na razie jednak została na Ukrainie i wspiera swojego męża, który walczy o niepodległość ich kraju. Ale kiedy już przyjadą do Polski pani Joanna ponownie odwiedzi swoją Biedronkę, choć robi to regularnie kupując produkty dla swojej rodziny, i znowu wyda trochę pieniędzy z potrzeby serca na wsparcie kolejnych uchodźców.

- Trzeba pomagać, tak zostałam wychowana i tak robię na co dzień – przekonuje laureatka loterii mieszkaniowej sieci Biedronka.

Być może pani Joanna i jej mąż zrobią pożytek z wygranej w loterii w wysokości 500 tys. zł już w najbliższy weekend. Są bowiem umówieni na oglądanie nowego domu. Jeśli przypadnie im do gustu wystarczy, że na podstawie dokumentów podpisanych z siecią Biedronka, zdecydują się na zakup nowego lokum i odwiedzą notariusza, by podpisać umowę. Biedronka przekaże pieniądze i przyjdzie czas na przeprowadzkę.

- Zapewniam, że nawet po przeprowadzce wciąż będziemy pomagać, na ile będziemy w stanie – mówi pani Joanna.

Dom od Biedronki nagrodą za pomaganie 2

i

Autor: Materiały prasowe

W loterii „Wygraj mieszkanie z Biedronką” dotąd sieć rozdała po 500 tys. zł na zakup mieszkania lub domu już 30 osobom. Zasady loterii „Wygraj Mieszkanie z Biedronką” są bardzo proste. Wystarczy przyjść do sklepu, zrobić zakupy warte minimum 99 zł z aktywną kartą Moja Biedronka (poza ustawowymi wyłączeniami – alkohol, papierosy, artykuły żywienia początkowego), wyrazić zgodę na wzięcie udziału w losowaniu  i… czekać na wygraną. Numer losu drukowany jest na paragonie oraz zapisuje się na karcie Moja Biedronka. Dodatkowo Biedronka opłaca także laureatom podatek od wygranej w loterii. W efekcie łączna pula nagród osiągnie niespotykany w Polsce pułap 28 milionów złotych. Losowania będą trwały do połowy kwietnia a więcej informacji na temat loterii można znaleźć na stronie biedronka.pl/loteria.

Najnowsze