Bełchatów: Zaplanowano przerwy w dostawie prądu. Kiedy i gdzie? Sprawdź!

i

Autor: Pixabay/ ColiN00B Bełchatów: Na najbliższy piatek zaplanowano przerwy w dostawie prądu. W jakich godzinach i lokalizacjach? [18.12.2020]

DRAKOŃSKA podwyżka cen za prąd PRZYKLEPANA! O ile więcej zapłacisz?

2021-01-05 18:14

Stało się! We wtorkowe popołudnie prezes Urzędu Regulacji Energetyki ostatecznie zatwierdził zapowiadane na 2021 rok podwyżki cen prądu. Choć na razie chodzi tylko o jednego z pięciu głównych dystrybutorów prądu w naszym kraju (Innogy Stoen Operator działający w Warszawie), to na podobną decyzję czekają pozostałe cztery spółki. Ile średnio wyniesie podwyżka? Niestety, nie będzie ona mała...

Jak informuje polsatnews.pl zmiana stawek własnych w taryfie innogy Stoen Operator wyniesie średnio 1,8 proc. dla wszystkich grup odbiorców (niecałe 1,4 proc. dla odbiorców w gospodarstwach domowych w grupie G11). 

Portal przypomina, że choć wydaje się to być niewielką opłatą, to od 1 stycznia 2021 roku dystrybutorzy energii pobierają od odbiorców także tzw. opłatę mocową. Uwzględniając tę opłatę w części dystrybucyjnej średni wzrost rachunku wyniesie 29 proc. (22,4 proc. dla odbiorców w gospodarstwach domowych w grupie G11). Oznacza to, że odbiorcy w najczęściej występującej grupie taryfowej G11 zapłacą średnio o 7,50 zł więcej miesięcznie, przy czym zmiana ta uwzględnia już stawkę opłaty mocowej. Innymi słowy w ciągu roku opłata za prąd wzrośnie o niemal 100 zł!

Taryfa została zatwierdzona do końca 2021 roku i może zostać wprowadzona do stosowania przez przedsiębiorstwo najwcześniej po 14 dniach od jej publikacji przez Prezesa URE, który teraz zajmie się prowadzeniem postępowań czterech pozostałych spółek odpowiedzialnych za dostarczanie w naszym kraju prądu.

Podwyżki za śmieci. Co na to warszawiacy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze