Przedmioty pochodzace z epoki PRL-u

i

Autor: ADAM STASKIEWICZ / EAST NEWS Przedmioty pochodzace z epoki PRL-u

Kolekcjonerskie szkła i kryształy za czasów PRL-u. Osiągają spore ceny. Sprawdź, czy masz je w domu

2022-06-09 11:23

Kryształowy wazon czy szklana ryba były w czasach PRL obowiązkowymi elementami wystroju wnętrz. Dziś ceny kryształów i szkła lat 70. i 80. mogą sięgać nawet 1000 zł! Wielką popularnością na Allegro i Olx cieszą się m.in. wazony Zbigniewa Horbowego czy patery Asteroid, które Jan Sylwester Drost zaprojektował dla huty Ząbkowice. Sprawdź, czy masz je w domu.

Cenne szkło i kryształy z czasów PRL-u

Kolorowe szkło, kryształowe przedmioty, wazony stanowiły nietuzinkowy element dekoracji domu. Za czasów PRL-u były bardzo popularne i wiele rodzin chciało mieć je w domu. Obecnie jednak pozostałości z tamtych czasów można uznać za mało stylowe. Dla niektórych są symbolem złego gustu i tandety, jednak takie elementy nadal można spotkać w wielu polskich domach, najczęściej ich posiadacze rozważają pozbycie się ich. Okazuje się jednak, że pamiątki w postaci szkła z dawnych lat może być dość cenne. Nie brakuje w internecie aukcji, na których można takie przedmioty nabyć, jak i chętnych do ich kupna. Niektóre z tych okazów można zobaczyć także w muzeach. - informuje portal Business Insider.

Stare przedmioty z PRL-u warte ponad 1000 zł

Na portalach takich jak olx.pl czy Allegro można znaleźć wazony, misy, czy patery, za które sprzedawcy proponują do zapłaty nawet ok. 1,2 tys. zł. Za kilkaset złotych kolekcjonerzy mogą kupić kolekcję kryształowych misek. W cenie są także szklane przedmioty, które stanowią jedynie dekorację niż użytek np. kolorowe rybki czy figurki.

Zamiast wyrzucać, sprzedaj

Warto rozważyć decyzję o sprzedaży cennego szklanego przedmiotu, który już nam się nie podoba bądź nie pasuje do aranżacji wnętrza. Zamiast wyrzucać, lepiej jest sprzedać np. czy na dedykowanym do sprzedaży portalu bądź grupie społecznościowej w internecie. Kolekcjonerzy przedmiotów vintage bardzo chętnie zakupią taką starą, szklaną ozdobę, a przy okazji i sprzedawca z pewnością ucieszy się z dodatkowych pieniędzy.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Sonda
Czy korzystasz z OLX?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze