Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny odwołany ze stanowiska

i

Autor: Twitter/Edward Siarka Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny odwołany ze stanowiska

Dyrektor Lasów Państwowych ODWOŁANY! Andrzej Konieczny odchodzi w atmosferze wielkiego skandalu

2021-04-08 20:11

Sensacyjna zmiana na ważnym stanowisku! Odwołany został dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Poinformował o tym dziś na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska, a zarazem pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka. Dlaczego dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny został odwołany ze stanowiska? Ta decyzja ministerstwa zbiegła się w czasie ze skandalem, jaki wybuchł po publikacji Onetu na temat urzędnika. Chodziło o budynek według portalu kupiony przez Koniecznego po dziwnie niskiej cenie.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny odwołany ze stanowiska! Poinformował o tym dziś na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska, a zarazem pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka. Dyrektor odchodzi w atmosferze skandalu. Decyzja ministerstwa zapadła bowiem na krótko po publikacji Onetu na temat odwołanego później urzędnika. Chodziło o budynek kupiony przez Koniecznego po dziwnie niskiej cenie, który następnie został przepisany na syna. Dyrektor według portalu nabył od Lasów Państwowych 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł, a zapłacił za niego 9,4 tys. zł.

Na Twitterze Edward Siarka nie odniósł się jednak do tych twierdzeń. "Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów" - napisał na swoim Twitterze wiceminister klimatu i środowiska. Andrzej Konieczny został powołany na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych 19 stycznia 2018 roku przez ówczesnego ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Z Lasami Państwowymi był związany od 1996 roku, zaś latach 2013-2014 pełnił funkcję nadleśniczego Nadleśnictwem Białowieża.

Sprawdź czy zaliczysz klasówkę z fizyki z podstawówki

Pytanie 1 z 10
Oddziaływanie mechaniczne zachodzi gdy:
Jelonek ze starachowickich lasów trafił do leśnej osady w Kole
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze