Dziecięca lekcja finansów

2020-08-24 14:54
PeoPay Kids
Autor: Shutterstock

My dostawaliśmy od rodziców tradycyjne kieszonkowe w postaci gotówki. Dzieci to dzisiaj technologiczni specjaliści, dlatego w świat finansów mogą wejść z własnym kontem, kartą i przeznaczoną dla nich aplikacją. To ważne nie tylko dlatego, że świat się zmienia i gotówka odchodzi do lamusa, ale także z powodu pandemii koronawirusa. Nasza pociecha, która właśnie wraca do szkoły, będzie mogła korzystać ze swojego budżetu bez dotykania banknotów i monet.

W ramach edukacji finansowej najmłodszych, Bank Pekao S.A. wprowadził do swojej oferty całkowicie bezpłatny pakiet PeoPay KIDS, na który składa się konto osobiste, konto oszczędnościowe, karta do konta i aplikacja dla dzieci. To nowoczesne rozwiązanie finansowe, które wprowadzi dzieci w wieku od 6 do 13 lat w świat finansów.

Pamiętamy stare powiedzenie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” - warto od najmłodszych lat zatem uczyć się świadomego gospodarowania pieniędzmi i oszczędzania. A w tym aplikacja PeoPay KIDS będzie szczególnie przydatna. Zwłaszcza, że teraz Bank Pekao ma promocyjną ofertę - zakładając pakiet PeoPay KIDS, dziecko może otrzymać 50 zł na start oraz 2 proc. w skali roku na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb przez 4 miesiące od otwarcia do 3000 zł.

PeoPay Kids
Autor: materiały prasowe

Trener w telefonie

Zaczynamy od zainstalowania dziecku w smartfonie aplikacji PeoPay KIDS (jeśli potrafi, niech zrobi to same). Jeśli nasza pociecha nie ma jeszcze telefonu, możemy aplikację zainstalować w swoim telefonie.

Aplikacja PeoPay KIDS jest prosta w obsłudze. Szybko i bezproblemowo nauczy dziecko świadomego korzystania z pieniędzy. Na dziecko w aplikacji czeka brygada PeoPay KIDS – lis, żubr, złotówka. Są to wirtualni trenerzy, którzy wyjaśnią naszemu dziecku różne pojęcia z zakresu finansów, wytłumaczą jak skutecznie oszczędzać i gospodarować swoimi pieniędzmi. Nauka oszczędzania to jeden z najważniejszych elementów przy wprowadzaniu dziecka w świat finansów. Możliwości jest dużo, ale świetny sposób na oszczędzanie to Skarbonka. W aplikacji dziecko może założyć wirtualne Skarbonki na wymarzone cele oszczędnościowe np. na rower, urodziny mamy lub taty, prezenty gwiazdkowe lub na bieżące wydatki (np. słodycze czy kino).

PeoPay Kids
Autor: materiały prasowe

Rodzicielska kontrola

W aplikacji PeoPay KIDS dziecko może wysłać przelew z bezpłatnego Konta Przekorzystnego lub doładować swój telefon. Rodzice mają nad tymi wydatkami kontrolę. Prośba o autoryzację takiej transakcji jest zawsze wysyłana do akceptacji rodzica. Mama lub tata mogą w swojej aplikacji mobilnej PeoPay i bankowości internetowej Pekao24 w Panelu rodzica nie tylko dyskretnie nadzorować finanse dziecka, zasilać jego konto, a także w łatwy i szybki sposób ustawić kieszonkowe.

Dziecko, które ma pakiet PeoPay KIDS, może też bezpłatnie korzystać z własnej karty płatniczej (z jednym z 6 przygotowanych wizerunków). Zapłaci nią w sklepie czy w sklepiku szkolnym, a w razie konieczności wypłaci gotówkę w bankomacie – limit takich transakcji (od 20 do 50 zł dziennie) również ustala rodzic. Bank nie pobiera opłat za wydanie i obsługę karty. Dzięki udostępnieniu dzieciom płatności zbliżeniowych, Pekao wspiera bezpieczne zakupy bez dotykania gotówki.

Rodzicu, włącz się w naukę!

Dobrze, aby nie tylko wirtualny trener, ale także rodzice rozmawiali z dziećmi o finansach i oszczędzaniu. Aby im to ułatwić, Bank Pekao przygotował specjalny mechanizm – bota w Facebook Messengerze. Rodzic może się sam wcielić w wirtualnego trenera i podłożyć swój głos, by dubbingować bohaterów z brygady PeoPay KIDS (żubra, lisa, złotówkę). Znajomy głos pozwoli bardziej przykuć uwagę młodego człowieka i przekazać mu cenne finansowe rady.

Więcej informacji: www.pekao.com.pl/kids.html

PeoPay Kids
Autor: materiały prasowe

Konto dla sobie i dziecka założysz zdalnie!

By uruchomić dziecku PeoPay Kids, nie musisz przyprowadzać go do oddziału banku. Swoje konto także możesz otworzyć bez wychodzenia z domu, zakładając je „na selfie”, a następnie w Pekao24 otworzysz dzieciom, również zdalnie, cały pakiet PeoPay Kids. Procedura jest prosta i bezpieczna, szczególnie podczas epidemii koronawirusa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze